2
Opublikowany 20 czerwca 2017 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Jak urządzić nową kuchnięKuchnia to serce domu, dlatego urządzanie jej powinno być traktowane ze szczególnym pietyzmem.

Wybierz styl

Eklektyzm też ma swoje zalety, ale do pewnego momentu. Generalnie, urządzając kuchnię, warto zadbać o pewną spójność stylistyczną, jaką ma ona prezentować. Osiągnięcie tego efektu będzie zależało od wybranych mebli, dodatków, kolorystyki. Kuchnia powinna być przytulna, ale i zarazem funkcjonalna. W dzisiejszych czasach, nawet najnowocześniejsze sprzęty kuchenne można znaleźć wśród przedmiotów utrzymanych w stylu retro, więc niezależnie od tego, czy wybierzemy urządzanie kuchni nowocześnie czy sięgając do dawniejszego wzornictwa, znajdziemy coś dla siebie.

Styl angielski

Elegancją i klasą odznacza się styl angielski. Cechuje go pewna prostota, ale nie ascetyczna. W kuchni w stylu angielskim ważne będą przede wszystkich używane materiały, oraz idealne proporcje. Białe, delikatnie zdobione meble z granitowymi blatami, przeszklone szafki, eleganckie dodatki i przestronność – to cechy idealnej kuchni w stylu angielskim. Będzie się ona komponować zarówno z domami i mieszkaniami urządzonymi nowocześnie jak i w stylu retro.

Kuchnia na wysoki połysk

Innym stylem jest też kuchnia, w której wykorzystamy lakierowane meble. To ostatnio modny trend. W takiej kuchni, charakteryzującej się oszczędnością kształtów i wzorów, możemy postawić na bardziej zdecydowane dodatki lub na bardziej wyrazisty kolor – czerwień, zieleń. Takie meble sprawdzą sie dobrze w mniejszych wnętrzach – optycznie je powiększą. Lakierowane meble będą bowiem odbijać światło.

Na co zwrócić uwagę

Urządzając kuchnię, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jej funkcjonalność. Powinniśmy zastanowić się co będzie nam potrzebne – może olbrzymia lodówka, którą chcielibyśmy zasłonić zabudowanymi drzwiami, pasującymi do reszty mebli. A może potrzebujemy światła podświetlającego zawartość szafek. Urządzając kuchnię, musimy się też zastanowić nad tym, czyma ona być jedynie miejscem, w którym gotujemy, czy też pomieszczeniem, w którym będziemy jeść posiłki, spędzać czas w gronie najbliższych. Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Dlatego warto przemyśleć jej wystrój naprawdę bardzo dokładnie.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz