Opublikowany 20 sierpnia 2015 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Jak urządzić pokój dla ucznia?Już za kilka tygodni wielki powrót do szkoły. To już ostatni dzwonek, by pomyśleć o pokoju dla ucznia. Co jest w nim niezbędne? Gdzie najlepiej dokonać zakupów oraz w jaki sposób znaleźć korzystne ceny? Oto kilka porad i inspiracji, jak urządzić pokój dla ucznia w atrakcyjnej cenie.

Najważniejszym meblem w pokoju ucznia jest oczywiście biurko – powinno być wygodne, solidne i ergonomiczne. Obok biurka niezwykle ważne jest odpowiednio wyprofilowane krzesło. Nieprawidłowa pozycja dziecka przy biurku jest jedną z głównych przyczyn wad postawy oraz wzroku u dzieci. Dlatego najlepsze meble dla ucznia to biurka i krzesła z regulowaną wysokością. W ten sposób najlepiej dobierzemy je do wysokości i budowy swojego dziecka, a przy tym meble przetrwają dłuższy czas, gdyż będą wraz ze wzrostem dostosowywać się do jego budowy. Na biurku powinno znaleźć się odpowiednie oświetlenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są lampki na biurko z regulowaną nóżką i głowicą – w ten sposób zapewnimy naszemu dziecku bardzo dobre światło podczas nauki, które w odpowiedni sposób będzie padać na książki i zeszyty.

Kolejnym ważnym aspektem przy aranżacji pokoju dla ucznia jest organizacja miejsca pracy wokół biurka, aby niezbędne przedmioty do nauki nie zajmowały jego blatu. Niezastąpione będą wówczas szuflady, półki, schowki oraz szafki. Przestrzeń zagospodarować można zarówno pod, jak i nad biurkiem. Z pomocą przyjdą również pełne schowków nadstawki i praktyczne kontenerki.

timore-123-biurka meble dla ucznia

Ściana nad biurkiem to doskonałe miejsce na plan lekcji oraz tablicę korkową na notatki. W pokoju ucznia — podobnie jak w kuchni — świetnie sprawdzą się pojemniki zawieszone na relingach, będą idealne na kredki, długopisy i inne drobiazgi.

Regał na książki to kolejna pozycja w dziecięcym pokoju. Z roku na rok nasze pociechy mają coraz więcej obowiązków i zadań, potrzebują więc coraz więcej miejsca na nowe książki i podręczniki. Najlepszy regał to taki, który ma regulowaną wysokość półek, jest solidny i ma możliwość przymocowania do ściany. Dzięki temu spokojnie można wstawiać zarówno mniejsze, jak i większe książki bez obawy o bezpieczeństwo naszego dziecka. Projektując pokój dla ucznia, powinniśmy wziąć pod uwagę, że młody człowiek spędza w nim wolny czas, uczy się i odpoczywa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie rozplanowanie stref w taki sposób, aby były funkcjonalne i dziecko miało odpowiednią przestrzeń do nauki i relaksu. W strefie komfortu najważniejsze będzie wygodne łóżko oraz, jeśli przestrzeń na to pozwoli, wygodny fotel. Również w tej części pokoju trzeba pamiętać o odpowiednim oświetleniu nad łóżkiem, na przykład kinkietach lub lampach nocnych.

timore-123-meble

Koniec sierpnia jest to najlepszy moment na znalezienie szerokiej oferty mebli w atrakcyjnych cenach. Producenci, aby zachęcić konsumentów, stosują liczne rabaty i promocje na asortyment mebli czy foteli dla uczniów. Jeszcze większym udogodnieniem jest możliwość znalezienia atrakcyjnych ofert w jednym miejscu, zamiast szukania ich w ulotkach czy gazetkach promocyjnych. Warto przyjrzeć się ofercie kodów rabatowych DecoMania na Kupon.pl czy innych sklepów internetowych z meblami i akcesoriami – radzi ekspert Kupon.pl. Oszczędność kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu procent może być dla wielu rodziców znacząca. Obniżki cenowe sprawić mogą wiele radości i pozwolić na kupno wszystkich zaplanowanych przedmiotów z naszej listy. Co więcej, pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i kupić coś ekstra, co sprawi nam jeszcze większą radość.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz