0
Opublikowany 17 września 2019 autor Ania i Marcin w Wiedza budowlana
 
 

Jak wygląda zarządzanie najmem mieszkania?

narządzanie-najmem-mieszkań
narządzanie-najmem-mieszkań

Posiadasz swoją nieruchomość i zastanawiasz się jak właściwie nią dysponować? Zostaw zarządzanie najmem nieruchomości w profesjonalnych rękach. W poniższym artykule dowiesz się między innymi:

  • co zawiera usługa zarządzania najmu,
  • o firmie HomeBroker.pl. 

Pomoc w przygotowaniu mieszkania do wynajmu

Pierwszą ważną kwestię, w której może pomóc homebroker jest przygotowanie mieszkania do wynajmu. Specjaliści doradzają, co należy odświeżyć po poprzednim najemcy, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wykończeniach. Mieszkanie powinno być urządzone w standardowy sposób bez zbędnych udziwnień. Nie musi się to również wiązać z wielkimi kosztami. 

Opieka nad wynajmowanym mieszkaniem 

Homebroker zajmuje się kompleksową obsługą mieszkań. Firma zajmuje się wyborem lokatorów. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko wyboru osób nierzetelnych, problematycznych czy uciążliwych dla sąsiadów. Firma posiada bogatą i autoryzowaną bazę potencjalnych najemców. Po stronie firmy jest również często problematyczne podpisanie umowy. Właściciel ma jedynie zaakceptować wynegocjowaną przez firmę umowę najmu. Więcej informacji o usłudze znajdziesz na homebroker.pl/zarzadzanie_najmem

Administrowanie nieruchomościami

Aby zaoszczędzić czas, firma przeprowadza szczegółową inwentaryzację wyposażenia oraz opis stanu mieszkania w dniu rozpoczęcia najmu. Te ważne elementy zapewniające pozytywne rozliczenie najemcy z tego, jak dba o powierzoną mu nieruchomość. Może to być kluczowa sprawa w trakcie oddania mieszkania i niepożądanych uszkodzeń. 

Obsługa umów 

Mieszkania, które są pod opieką firmy przechodzą co pół roku inspekcję, podczas której oceniany jest ich stan techniczny. Ważna jest bowiem dbałość najemców o lokale oraz wychwytywane są również ewentualne, niezgłoszone przez najemców usterki. Na podstawie takich szczegółowych oględzin sporządzany jest dla właściciela dokładny raport, którego częścią są rekomendacje co do ewentualnych napraw, sposobu ich finansowania oraz – co najważniejsze – opinia dotycząca samego najemcy. Wskazywane są również sugestie, czy poniesione straty powinny być pokryte przez właściciela, czy wynajmującego. 

Regulowanie płatności 

Firma podejmuje również czynności, które są bardzo uciążliwe tj. kontrola niezapłaconego czynszu. Jest to z pewnością zaoszczędzenie trudnych i krępujących sytuacji. Co więcej, prowadzone są sprawy z zachowaniem wszelkich wymaganych prawem procedur, dzięki czemu, jeśli jednak sprawa trafia do sądu, prawnicy reprezentujący właściciela mają ułatwione zadanie, gdyż po stronie właściciela nie można wykazać żadnych zaniedbań i uchybień (odpowiednia liczba i forma wezwań do zapłaty, odpowiednie udokumentowanie wierzytelności etc.). Dzięki tej ofercie zwiększone jest prawdopodobieństwo regularnych wpłat na rzecz wspólnot i dostawców mediów. 

Przejrzyste rozliczenia

Obsługa najmu mieszkania obejmuje również przygotowanie przejrzystych zestawień rachunków. Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo niezapłacenia rachunków w terminie. Należą do nich takie opłaty jak rachunki za:

  • prąd,
  • gaz,
  • telewizję,
  • Internet. 

Nadzór nad mieszkaniem 

Każde z mieszkań posiada swojego opiekuna, który sprawuje nadzór nad mieszkaniem. To osoby profesjonalne, doświadczone o dużej kulturze pracy.  

Raport ze stanu nieruchomości

Przez firmę przygotowywane są dokładne raporty ze stanu danych mieszkań. Wynajmujący ma cały czas dostęp do danych.

Korzyści z zarządzania najmem nieruchomości 

Choć wynajęcie zewnętrznej firmy, która zajmuje się zarządzaniem najmu mieszkania może się wydawać dużym przedsięwzięciem, należy traktować to jako inwestycję. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych korzyści: 

  • oszczędność czasu – formalności związane z mieszkaniem mogą okazać się czasochłonne
  • profesjonalny zespół – firma liczy już ponad 450 specjalistów, którzy zajmują się kompleksową obsługą klientów. W swojej historii mają już wiele różnorodnych sytuacji mieszkaniowych stąd ich doświadczenie nawet w wyjściu z kryzysowej sytuacji. 
  • wsparcie marketingowe – wybór HomeBroker to również profesjonalny marketing mieszkania 
  • spokój –  wynajem mieszkania może okazać się dużym stresem, gdy wynajmujący są problematyczni np. nie płacą czynszu w terminie lub powodują szkody w mieszkaniu. Wybierając firmę zewnętrzną wszystkie te problemy są załatwiane przez HomeBroker. 

Lider w branży deweloperskiej

Home Broker to część Grupy Open Finance. 100% akcji spółki Home Broker SA należy do Open Finance SA, spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i będącej liderem na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie przy ulicy Przyokopowej. Oddziały firmy znajdują się w ponad 60 miastach w Polsce. Firma świadczy zintegrowaną usługę; każdy klient od początku procesu transakcji obsługiwany jest przez doradcę finansowego oraz specjalistę ds. rynku nieruchomości. Jeżeli klient jest zainteresowany ofertą, to może skontaktować się z konsultantem poprzez infolinię. Firma prócz zarządzania najmem nieruchomości zajmuje się również najmem oraz sprzedażą. 

Na stronie firmy można odnaleźć również informacje na temat zdobytych nagród takich jak: Top Marka, Dobra Marka, Super Brands.

 


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl