0
Opublikowany 20 września 2019 autor Art Branżowy w Ogród
 
 

Jacuzzi ogrodowe – wady, zalety, koszty zakupu i eksploatacjiPosiadając dom i ogród, można śmiało realizować marzenia o domowym spa. Miejsce przeznaczone do relaksu będzie istną oazą spokoju dla całej rodziny. Jednym z najważniejszych elementów prywatnej przestrzeni do odpoczynku jest jacuzzi. Nazywane również wanną z hydromasażem, dzięki której użytkownicy mają okazję zaznać masażu wodnego. Ten mały basen spa działa przy pomocy specjalnych dysz produkujących strumienie wody, które pod odpowiednim ciśnieniem docierają do ciała osoby korzystającej z kąpieli, dotleniając przy tym skórę. O czym należy wiedzieć przed decyzją o zakupie? O to spytaliśmy producenta wanien z hydromasażem i jacuzzi – firmę Hydrosan.

Dlaczego warto pomyśleć o zakupie jacuzzi?

Istnieje szereg wartościowych profitów wpływających na nasze zdrowie i wygląd. Najkorzystniejsza temperatura, która ma zbawienny wpływ na ludzkie ciało to około 37 stopni Celsjusza. Właściwości fizjoterapeutyczne wanny z hydromasażem to przede wszystkim:

  • pobudzenie krążenia,
  • uwolnienie endorfin, czyli hormonów szczęścia, 
  • zniwelowanie obrzęków kończyn, bólu mięśni oraz stawów,
  • zmniejszenie uciążliwych bólu pleców,
  • skuteczna walka z artretyzmem i kontuzjami.

To tylko początek listy. Kąpiele w jacuzzi pomagają w pozbyciu się cellulitu, wspierają organizm w oczyszczaniu z toksyn, co z kolei wspiera odchudzanie. Relaks przy hydromasażu ma pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry, ujędrnia ją i dotlenia. Jeżeli ktoś ma problem z powtarzającymi się bólami głowy lub bezsennością, istnieje duże prawdopodobieństwo, że regularne kąpiele w jacuzzi pomogą mu w walce z tymi przypadłościami. 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę? 

Jak w wielu przypadkach tak i w tym kij ma dwa końce. Jakie są wady posiadania wanny z hydromasażem? Przede wszystkim nie każdy może zażywać takich kąpieli. Osoby z problemami typu nadciśnienie, niska krzepliwość krwi, choroby skóry czy nawracające zakażenia układu moczowo-płciowego powinny zrezygnować z takiego relaksu. Dotyczy to także posiadania otwartych ran. Problemem może być również wysoki koszt urządzenia, środków pielęgnacyjnych oraz instalacji, jak i serwisu. Koszt samej wanny zaczyna się od 15 000 złotych, a kończy nawet przy 80 000 złotych. Im droższe jacuzzi tym jest wykonane z lepszych elementów, ma więcej funkcjonalności oraz może posłużyć przez wiele lat. Kolejna trudność to instalacja. Należy sprawdzić dostęp do prądu, uziemienie i być przekonanym o pełnym bezpieczeństwie osób, które będą korzystać z hydromasażu. Warto w tym zakresie oddać się w ręce specjalistów, którzy potwierdzą swoją rzetelną pracę odpowiednimi dokumentami. Nie można zapomnieć o regularnym serwisie i czyszczeniu. Taka czynność powinna się odbywać przynajmniej raz w miesiącu. Dzięki systematyczności unikniemy namnażania się bakterii i grzybów w dyszach oraz na powierzchni wanny. Nierozważne podejście do konserwacji może skutkować chorobami skóry lub układu moczowego. Jednak wspomniane wady nie przysłaniają zalet. Umiejętne obsługiwanie domowego mini basenu spa sprawi, że właściciel dużo zyska na rzecz zdrowia i relaksu.

Jak prezentują się całościowe koszty?

Korzystanie z ogrodowego jacuzzi łączy się z kosztami za wodę, prąd oraz środki pielęgnacyjne czy serwis. Sprzęt jest podłączony przed 24 godziny na dobę, ponieważ musi zostać zachowana odpowiednia filtracja wody oraz jej temperatura. Rachunki za energię elektryczną na pewno wzrosną. Może to być nawet 150 zł miesięcznie. Średnie koszty za pielęgnację mieszczą się w przedziale 200-400 zł w zależności od ilości wykonywanych czynności. Opłaci się także wymieniać filtry, które mogą kosztować nawet 600 zł. Podsumowując, utrzymanie wanny z hydromasażem może wynieść nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Mimo to warto. Nie ma nic lepszego po dniu pełnym napięć i stresów jak powrót do domu i odprężenie podczas masażu. Będzie to nie tylko ulga dla usztywnionych mięśni, ale również nieoceniony wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Zaoferowanie sobie, rodzinie i przyjaciołom luksusowych momentów w wannie z hydromasażem wpłynie pozytywnie na relacje oraz będzie nową formą osiągania spokoju ducha. Należy jednak pamiętać o wszystkich plusach i minusach oraz wybrać opcję, która zaspokoi nasze potrzeby i zmieści się w planowanych budżecie.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe