0
Opublikowany 10 listopada 2018 autor Ania i Marcin w Ogród
 
 

Jak zadbać o ogród jesienią?

ogród-jesień
ogród-jesień

Jesień to okres, kiedy natura przygotowuje się do nadchodzącej zimy. Dni stają się coraz chłodniejsze, opady deszczu częstsze, a liście na drzewach zmieniają kolory z zielonych, w piękne złote i czerwone, aby następnie opaść na ziemię. Dla osób, posiadających zadbany ogród wokół swojego domu, może być to utrapieniem. Zalegające liście, lub inne opady z drzew wyglądają nie tylko nieestetycznie, ale pozostawione na trawniku gniją i mogą go zniszczyć.

Każdy, komu zależy aby jego ogród był piękny o każdej porze roku, musi systematycznie usuwać takie opady. Ciągłe grabienie, lub zamiatanie liści i konieczne po tym zbieranie i wyrzucanie jest naprawdę męczące, tym bardziej, jeżeli przestrzeń do sprzątnięcia jest duża.

Ogromnie pomocne, w walce z nieustającym opadaniem jesiennych liści, są specjalne odkurzacze. Ułatwią znacząco prace w ogrodzie, zasysają i dzięki pojemnikom, w które są wyposażone, równocześnie zbierają opady z drzew i krzewów. Wybór odpowiedniego odkurzacza, jest zależna od wielkości ogrodu, preferencji, a także siły użytkownika, ponieważ podczas sprzątania noszony jest na plecach, lub w rękach. Trzeba pamiętać, że oprócz jego wagi, dodatkowo konieczne jest uniesienie zebranych liści, także wielkość pojemnika należy dobrze przemyśleć. W przypadku niewielkiego ogrodu, mały odkurzacz w zupełności wystarczy, lecz jeśli teren jest duży, warto zdecydować się na większy. Do jedynie niektórych modeli, można dobrać kółeczka wspomagające transport. Dostępne są dwa podstawowe rodzaje odkurzaczy zewnętrznych, spalinowe i elektryczne. W przypadku tych pierwszych, można ich używać gdziekolwiek, ponieważ aby działać, potrzebne jest im jedynie właściwe paliwo, w elektrycznych natomiast, musimy liczyć się z wymaganym podłączeniem do źródła prądu i ciągnącym się kablem. Oba jednak są bardzo wydajne i doskonale spełniają swoją funkcję, dzięki wymiennym końcówkom, wyczyszczą każdą, trudno dostępną szczelinę. Poszczególne modele, różnią się między sobą również mocą, dobieramy ją, także według zapotrzebowania, im większa przestrzeń, tym moc powinna być większa. Oprócz spełniania swojego podstawowego przeznaczenia, odkurzacze do liści posiadają, także dodatkowe funkcje. Bardzo pomocne, jest na przykład dodatkowe wyposażenie w dmuchawę, rozdmuchuje ona zaschnięte, lub mokre odpady, ułatwiając późniejsze zasysanie do pojemnika. Wyposażenie w odpowiednie wirniki, pozwoli na równoczesne rozdrabnianie zebranego materiału, dzięki temu, łatwo można zebrać nie tylko liście, ale też wszystkie inne odpady, zalegające wokół ogrodu i domu.

 Dla efektu pięknego i zadbanego ogrodu jesienią, warto zainwestować w odkurzacz do liści. Konieczność pozbycia się opadów z drzew, nie będzie już przykrym i męczącym obowiązkiem. Szczególnie przydatny, jest osobą posiadającym dużo terenu do posprzątania, pozwala oszczędzić wiele czasu, straconego podczas tradycyjnego grabienia. Nawet w przypadku małego ogródka, okaże się niezastąpiony w pracach zewnętrznych, co da satysfakcję z pięknego, czystego ogrodu jesienią.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl