2
Opublikowany 8 listopada 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

5 powodów, dla których warto rozważyć wybór płytek drewnopodobnych

płytki drewnopodobne
płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne mają prawdopodobnie tylu samo zwolenników, co przeciwników. Dzisiaj postaramy się skupić na ich zaletach, do których możemy zaliczyć m.in.: – zastosowanie w każdym pomieszczeniu, – niższa cena w porównaniu do prawdziwego drewna, – łatwiejsze utrzymanie czystości, – znacznie lepsza trwałość w porównaniu do prawdziwego drewna, – szeroki wybór płytek drewnopodobnych.

Zastosowanie w każdym pomieszczeniu

Płytki imitujące drewno znajdą zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Przepięknie prezentują się zarówno na podłodze, jak również na ścianach. Jeśli szukasz niepowtarzalnych płytek drewnopodobnych w ciemnym odcieniu, to naszym zdaniem idealnie sprawdzą się płytki APE OREGON WENGUE 20X114 GRES MATOWY lub CISA ATELIER CUOIO 30X120 PŁYTKA GRESOWA. Natomiast dla miłośników jaśniejszych odcieni proponujemy APE OREGON NOGAL 20X114 GRES MATOWY.

Niższa cena w porównaniu do prawdziwego drewna

Pomimo, iż włoskie i hiszpańskie płytki drewnopodobne nie należą do najtańszych, to ich cena w porównaniu do drewna w dalszym ciągu pozostaje konkurencyjna. Na rynku znajdziemy tańsze propozycje w postaci FRONDA NOGAL 20X60 (55,90 zł/m2) oraz droższe w postaci ATLAS CONCORDE ETIC NOCE 15X90 (399 zł/m2).

Możemy zatem założyć, że uśredniony koszt metra kwadratowego płytek imitujących drewno to około 150-200 zł, co daje na oszczędność rzędu 30-60% w porównaniu do drewna.

Łatwiejsze utrzymanie czystości

Utrzymanie czystości w kuchni, łazience czy salonie czy innych pomieszczeniach, w których zdecydowaliśmy się użyć płytki drewnopodobne jest dużo prostsze. Dla pasjonatów domowych porządków rekomendowane są ciemne płytki, które wymagają zdecydowanie większej uwagi w zakresie pielęgnacji. Natomiast dla osób, które mają mniej czasu na domowe obowiązki zalecamy jaśniejsze płytki, które są łatwiejsze w utrzymaniu.

Znacznie lepsza trwałość w porównaniu do prawdziwego drewna

Brak konieczności cyklinowania czy olejowania, to kolejna zaleta płytek drewnopodobnych. Ponadto, odpowiednio dobrane płytki do łazienki, salonu, kuchni lub innych pomieszczeń pod kątem ścieralności i odporności na działania mechaniczne pozwolą nam cieszyć się ich trwałością przez długie lata.

Szeroki wybór płytek drewnopodobnych

Matowe lub z połyskiem, szerokie lub wąskie, ciemne lub jasne. Wybór płytek imitujących drewno jest naprawdę szeroki – w zaprzyjaźnionym sklepie internetowym z płytkami mamy do wyboru pod 130 różnych rodzai. Warto zatem zasięgnąć porady specjalistów, którzy doradzą nam w wyborze odpowiednich płytek.

 


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe