3
Opublikowany 26 lipca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Klimatyzacja w domu alergikaLetnie upały potrafią być prawdziwą zmorą! Oprócz okropnego pocenia towarzyszy Ci także zmęczenie, ospałość, brak humoru i zrezygnowanie. Wysokie temperatury nie dają Ci spać, a Twoim zwierzakom też nie jest lekko? W takim razie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest zamontowanie klimatyzacji! Cierpisz na alergię i boisz się, że klimatyzacja w Twoim domu to niezbyt dobry pomysł? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, w którym obalamy mity na temat klimatyzacji w domu alergika.

Czy klimatyzacja w domu alergika to dobry pomysł?

Wysokie upały mogą dokuczyć, dlatego już wczesną wiosną wiele ludzi decyduje się na założenie w swoich domach klimatyzacji. Nie tylko zwiększa ona komfort termiczny, ale sprawia, że latem dom staje się dla nas prawdziwą oazą – przecież każdy czuje się lepiej w schłodzonych pomieszczeniach, prawda? Masz alergię na kurz i boisz się, że klimatyzacja zamiast pomagać będzie Cię jeszcze bardziej uczulać? Nie martw się, to tylko mit, w którym nie ma ziarna prawdy! Pulmonolodzy jako jedną z największych zalet klimatyzacji wymieniają tzw. jonizację powietrza, czyli usuwanie pleśni, grzybów, ale przede wszystkim alergenów. Wniosek jest tylko jeden: nie ma żadnych przeciwskazań do założenia klimatyzacji w domu alergika. Jest to nawet forma profilaktyki!

Jaki klimatyzator powinien wybrać alergik?

Jeśli jesteś już zdecydowany na klimatyzację w domu, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego urządzenia. Najlepiej zapytać o opinię ekspertów, czyli firmy takie jak http://klima-pol.com.pl/, które na pewno doradzą i pomogą wybrać odpowiedni sprzęt dla alergików. Większość producentów decyduje się na montowanie klimatyzatorów przenośnych oraz typu spilit (możesz go ustawić w dowolnym miejscu) oraz multi-spilit (droższe, ale zużywające mniej prądu i cichsze). Dla alergików najlepszym rozwiązaniem wydają się być klimatyzatory górne ścienne – zawiera wiele filtrów, dzięki którym powietrze w Twoim domu będzie pozbawione alergenów. Możesz też zapytać o jonizator plazmowy – takie filtry nie tylko usuwają mikroskopijne cząsteczki kurzu, ale nawet dym papierosowy czy nieprzyjemne zapachy.

Jak alergik powinien używać klimatyzacji?

Jednak, żeby klimatyzacja była dla Ciebie w pełni bezpieczna, musisz odpowiednio o nią dbać. Sam montaż to dopiero początek przygody z klimatyzacją. Pamiętaj, że niezwykle ważna jest systematyczna (co najmniej 2-3 razy w roku) konserwacja urządzanie, czyli wymiana środka schładzającego, wymiana filtrów, naprawa nieszczelności i odgrzybianie. Jeśli pominiesz tę czynność istnieje ryzyko, że w Twoim domu pojawią się groźne bakterie, grzyby i pleśń, które sprzyjają obniżaniu odporności, infekcjom górnych dróg oddechowych, anginom, migrenom i zespołowi suchego oka. Nie zapominaj też o prawidłowym ustawianiu klimatyzacji. Według ekspertów, różnica między temperaturą na dworze, a w pomieszczeniu nie może przekraczać 6°C (im bardziej będziesz odbiegać od tej różnicy, tym większe ryzyko, że dostaniesz szoku termicznego). Jeśli za oknem termometr wskazuje 32°C, Twój klimatyzator może być ustawiony maksymalnie na 26°C.  Dzięki temu klimatyzacja w Twoim domu będzie urządzeniem wpływającym wyłącznie korzystnie na Twoje zdrowie i samopoczucie.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz