2
Opublikowany 15 września 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Jak przeprowadzić szybki i profesjonalny remont?Idealne mieszkanie to marzenie każdego z nas. Jednak często zdarza się, iż nie wiemy w jaki sposób sprawić, aby takim się stało. Jedynym rozwiązaniem najczęściej jest gruntowny remont. Jednakże bardzo istotne w wielu przypadkach jest, aby był on szybki, a jednocześnie profesjonalny. Zatem czy jest to możliwe?

Profesjonalizm jest w cenie

Warto pamiętać, iż szybki remont przede wszystkim powinien być profesjonalny. Jednak należy zdać sobie sprawę z tego, iż profesjonalizm kosztuje. Aby nasz specjalista nie zapomniał o najważniejszych rzeczach, powinien otrzymać odpowiednią zapłatę. Z tego powodu jeżeli zdecydowaliśmy się na szybki remont, ponieważ nie mamy zbyt wiele czasu powinniśmy liczyć się z tym, iż wydamy na niego nieco więcej niż w normalnych warunkach.

Najczęstsze błędy popełniane przy szybkich remontach

Aby nasz szybki remont był jednocześnie profesjonalny, powinniśmy pamiętać o szeregu istotnych czynników. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na podłogę. Jeżeli przykładowo mamy położony parkiet i nie zamierzamy jego wymieniać, powinniśmy zadbać o to, aby był odnowiony. Jeśli parkiet nadaje się do cyklinowania powinniśmy o tym pomyśleć przed ustawieniem wszystkich mebli. Nie możemy zapominać także o ścianach. Podczas szybkich remontów często to właśnie ściany są pierwsze odnawiane, pracownicy pokrywają je farbą tuż po wyniesieniu mebli. Jednak jeśli nasz remont będzie bardziej zaawansowany i wymagał będzie przykładowo wymiany okien, powinniśmy malowanie ścian odłożyć na sam koniec.

Niezbędna naprawa hydrauliki

Szybki i profesjonalny remont jest możliwy tylko w przypadku, gdy znajdziemy odpowiednich fachowców. Warto pamiętać, iż jeżeli zależy nam na profesjonalizmie, powinniśmy zatrudniać doświadczonych specjalistów. Podczas remontu nawet szybkiego, warto zwrócić szczególną uwagę na hydraulikę. Jest to bardzo istotne, ponieważ przykładowo jeżeli instalacja hydrauliczna znajdująca się w naszym domu jest przestarzała, możemy spodziewać się wielu awarii. Wówczas odświeżanie ścian lub wymiana podłogi nie ma większego sensu, jeżeli przestarzała rura w naszym domu może spowodować zalanie pomieszczeń. Dobry hydraulik w tego typu naprawach jest niezbędny.

Dokładnie wykonana elektryka

Podczas przeprowadzania szybkiego remontu powinniśmy także zadbać o elektrykę. Często zdarza się, iż kupujemy starszy dom lub też mieszkanie. Niestety kilkadziesiąt lat temu w gospodarstwach domowych nie używano tyle sprzętu elektrycznego co dziś. Obecnie obciążenie instalacji jest tak duże, iż warto wymienić przestarzałą aluminiową instalację na nową, wykonaną z miedzi. Decydując się na remont nie powinniśmy także zapominać o wymianie przestarzałych zamków w drzwiach. W tym celu powinniśmy wynająć doświadczonego ślusarza. Przeprowadzenie szybkiego oraz profesjonalnego remontu jest możliwe. Jednak aby był on w pełni dokładny, powinniśmy zaufać tylko sprawdzonym specjalistom.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz