Uzyskanie kredytu na 200 tysięcy złotych może się wydawać trudne. Poza tym komu taki kredyt w ogóle się przyda? Może okazać się, że pożyczenie takiej kwoty jest bardziej powszechne niż nam się wydaje.
Przede wszystkim przeznaczane są one na zakup lub remont nieruchomości. Przedsiębiorcy biorą takie kredyty na rozwój działalności gospodarczej. Taką kwotę można też spożytkować na zakup luksusowego samochodu albo inwestycje. Czy nawet na studia za granicą.
Nieruchomość za kredyt gotówkowy – kiedy się opłaca?
Kredyt na kwotę 200 tysięcy złotych z powodzeniem pozwoli na sfinansowanie zakupu małej nieruchomości. Z powodzeniem za taką kwotę można kupić działkę budowlaną i zakupić materiały potrzebne do budowy. Nie raz nawet sama budowa małego domku może zamknąć się w tej kwocie. Ale czy nie lepiej było by wybrać kredyt hipoteczny? Faktycznie kredyt hipoteczny przeznaczony jest do finansowania zakupu działek budowlanych, wybudowanej nieruchomości czy samej je budowy. Ale mamy tu haczyk, który wiele osób nie przekonuje do wzięcia tego typu kredytu, nawet jeśli jest tańszy od kredytu gotówkowego.
Trzeba pamiętać, że bank udzielając kredytu hipotecznego ustanawia sobie zabezpieczenie pisane w księgę wieczystą działki lub nieruchomości! Najczęściej wpisuje się, że działka lub nieruchomość przechodzi na własność z banku na kredytobiorcę w momencie ostatecznej spłaty kredytu. W praktyce oznacza to, że dopóki nie spłacimy kredytu to bank jest właścicielem nabytej przez nas działki czy nieruchomości. Z kolei to oznacza, że mimo iż dom nie jest nasz to musimy za niego płacić ubezpieczenie, a każdy większy remont, który by wpływał na wartość nieruchomości musi być konsultowany z bankiem. Nie każdej osobie się to podoba, więc nawet kosztem droższego kredytu woli wziąć kredyt gotówkowy.
Kredyt na 200 tysięcy – kto go dostanie?
Przeglądając oferty kredytów na 200 tysięcy na przykład na tej stronie https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-200-tysiecy/ można zauważyć, że tak wysoki kredyt wiąże się z wysokimi ratami wpłacanymi dla banku każdego miesiąca. Dlatego tylko osoby z wysoką zdolnością kredytową mogą liczyć na uzyskanie tak wysokiego kredytu. Możliwe jest też, że potrzebny będzie żyrant np. współmałżonek czy rodzic, aby podwyższyć tę zdolność i wziąć kredyt.
Oczywiście banki mają jeszcze inne wymagania. Jednym z nich jest dobra historia kredytowa. Wysoki kredyt oznacza też wyższe ryzyko dla banku, dlatego bank sprawdza czy potencjalny kredytobiorca w przeszłości sumiennie wywiązywał się ze swoich zobowiązań. Jeśli tak było to nie ma przeciwwskazań do udzielenia mu kredytu.