1
Opublikowany 26 września 2018 autor Art Branżowy w Ogród
 
 

Markizy i osłony tarasowe

markizy-tarasowe
markizy-tarasowe

Markizy i pergole tarasowe to doskonały sposób na ochronę przeciwsłoneczną na tarasie, który dość często staje się kolejnym pomieszczeniem w naszym domu.

Niemal każdy właściciel tarasu lub balkonu może śmiało potwierdzić tezę, że te niepozorne kilka, kilkanaście metrów kwadratowych na zewnątrz swojego domu lub mieszkania staje się dodatkowym pomieszczeniem. Zawłaszcza w okresie wiosenno-letnim tarasy i balkony pełnią funkcję salonu na świeżym powietrzu, na którym toczy się życie rodzinne i towarzyskie. A zawzięci miłośnicy takiego stylu życia każda wolna chwilę aż do pierwszych przymrozków potrafią spędzać właśnie tam – owinięci kocami, w ciepłym swetrze i z kubkiem gorącej herbaty. Czyż można wyobrazić sobie lepsze miejsce na niespieszne oglądanie filmów i ulubionych seriali, poranne śniadanie czy kawę w dobrym towarzystwie?

Aby jednak nasz taras lub balkon był miejscem możliwie najbardziej komfortowym, zapewniającym nam stuprocentową wygodę i właściwe dopasowanie do naszych potrzeb, musimy odpowiednio go zaaranżować. Prócz wiadomych elementów, na których będziemy mogli odpocząć i przyjąć gości – sof balkonowych, krzeseł, foteli czy stolika kawowego, prócz umilających nam spędzany tamże czas poduch, pledów, elementów dekoracyjnych: świeczek, wazoników, skrzyń na bibeloty, warto zainwestować także w te, które sprawia, że czas spędzany na świeżym powietrzu będzie odpoczynkiem a nie ciągłą walką z warunkami atmosferycznymi. Balkon lub taras to z reguły miejsce najbardziej nasłonecznione, warto zadbać o ochronę swojej skóry i skóry swoich bliskich i zainstalować na tarasie…markizy. Ten niepozorny element nie tylko będzie pełnił funkcje ochronną, ale także estetyczną.

Ochrona przeciwsłoneczna to zadanie z którym doskonale poradzą sobie markizy tarasowe. Regulują one natężenie promieni słonecznych, które docierają na taras, generują cień, który jest jak najbardziej pożądany w letnie i wiosenne dni i popołudnia. Wypoczynek tarasowy,na którym zainstalowane zostaną markizy, przejdzie w kompletnie inny wymiar. To będzie czysta przyjemność. Książka i czasopisma będą czytane bez żadnych przeszkód, ochrona przed słońcem sprawi, że odpoczynek po pracy lub poranna kawa spędzone będą w jeszcze lepszym otoczeniu. Estetyczne doznania, które przyniosą markizy tarasowe zadowolą nawet najbardziej wybrednych klientów, ilość wzorów i kolorów (ponad 200) jest tak bogata, że każdy znajdzie to, czego oczekuje. Markizy z Poznania charakteryzują się wysoką odpornością wiatrową, co więcej ich rozkładanie i składanie jest dziecinnie proste, każda markiza w cenie zawiera wyłącznik przewodowy na napęd elektryczny, a za niewielką dopłatą można zamówić opcję z napędem radiowym na pilot. Pełna charakterystyka jest dostępna na stronie www.markizy-poznan.pl.

Innym sposobem, by zapewnić na własnym tarasie ochronę przeciwsłoneczną jest montaż pergoli. Ta forma zadaszenia jest odporna na wiele warunków atmosferycznych, w tym deszcz i i wiatr. Jest to konstrukcja oparta na prowadnicach bocznych i słupach montowanych do podłoża. Doskonale przedłużają ogród, gdy zasadzi się w ich pobliżu pnącza, które po pewnym czasie pięknie oplotą cała konstrukcję. Wybór modeli pergoli tarasowych jest bardzo szeroki. Można dostosować je do stylu każdego domu. od klasycznych, po najbardziej modernistyczne.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe