0
Opublikowany 26 września 2018 autor Adam Budowlany w Ogród
 
 

Markizy, osłony tarasowe dla Twojego domu

markizy
markizy

Markizy tarasowe  – co wybrać
Urządzając przestrzeń wokół domu powinniśmy zadbać o miejsce, w którym można wypocząć. Takim miejscem może być komfortowy taras. Warto przemyśleć go w taki sposób, aby uniezależnić się w jak największym stopniu od warunków pogodowych. Markiza tarasowa pozwoli nam znaleźć trochę cienia w najgorsze upały, nie straszny będzie jej także delikatny deszczyk, który mógłby na przykład pokrzyżować nam plany towarzyskie związane z ogrodem.
Warto wybrać markizę kasetową – po złożeniu, markiza chowa się do aluminiowej kasety, która chroni ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto takie rozwiązanie sprawia, że taras zawsze wygląda schludnie i elegancko. Na rynku dostępne są różne rodzaje markiz – w pełnej kasecie lub w półkasecie. Jedna i druga charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i trwałością, jednak, jeśli zależy nam na najskuteczniejszej ochrony markizy, dobrze jest wybrać kasetę, która pozwoli na jej całkowite schowanie.
Wybierając markizę, zwróćmy uwagę na jej zasięg – powinna ona obejmować cały taras.

Osłony tarasowe
Wykańczając ogródek, warto zainteresować się też osłonami tarasowymi. Z jednej strony będą one stanowić atrakcyjny element wystroju, z drugiej – zapewnią nam więcej prywatności, szczególnie, jeśli zaraz za płotem mamy sąsiadów. Osłony wykonuje się z różnych materiałów, na przykład z bardzo wytrzymałego technorattanu, także z tańszych tkanin. Osłonę można połączyć z markizą – ten typ pergoli to cały system markizowy, który zapewnia nie tylko cień, ale i kameralność. To rozwiązanie idealne na duże powierzchnie. Dzięki pergoli możemy nadać przestrzeni wokół domu bardzo stylowy charakter. Markizy i osłony dostępne są w zróżnicowanej kolorystyce co pozwala w idealny sposób dopasować pergolę do stylistyki całego ogrodu.

Żeby zobaczyć różne modele markiz i osłon tarasowych warto wejść na stronę www.twojamarkiza.pl. Wśród dostępnych tam modeli bez trudu znajdziemy coś, co idealnie wpasuje się do naszego ogrodu i będzie stanowić ozdobę tarasu. Przestrzeń wokół domu może stać się naszym małym, prywatnym rajem.

 


Adam Budowlany

 
inzynier i pasjonat budownictwa zwłaszcza jednorodzinnego.