0
Opublikowany 8 kwietnia 2013 autor Monika Masiul w Ogród
 
 

Maszyny i narzędzia ogrodoweKażdy posiadacz domu z ogrodem zdaje sobie zapewne sprawę z tego, że trzeba o niego dbać. W jaki sposób można zadbać o własną nieruchomość, oraz w jaki sposób sprawić, by nasz ogród wyglądał dobrze, nie wykonując nie wiadomo, jakiej pracy? Zaczynajmy.

Po pierwsze, w ogrodzie warto jest posiadać takie gatunki roślin, które nie wymagają od nas wielkiego zaangażowania, a pomimo tego są bardzo ładne i doskonale ozdabiają nasz ogród. Aby tak w nim właśnie było, oprócz wiedzy, jak należy dbać o poszczególne gatunki roślin, potrzebne są też odpowiednie akcesoria, czy odpowiednie narzędzia.

Z jakich narzędzi, które ułatwiają nam pracę korzystamy najczęściej?

Są to przede wszystkim kosiarki, podkaszarki, kosy, nożyce manualne i elektryczne, oraz wiele innych, mniej istotnych i mniejszych urządzeń ogrodowych.


Kosiarki można podzielić na spalinowe i elektryczne. W zależności od posiadanego areału, możemy zakupić odpowiednią kosiarkę. Jeżeli posiadamy niewielki trawnik, wystarczy nam kosiarka elektryczna, która idealnie nadaje się do koszenia takich trawników.

Gdy posiadamy więcej trawy na ogrodzie, warto zainwestować w spalinową, która idealnie nam wszystko przytnie. Kosiarka spalinowa jest oczywiście droższa w zakupie od kosiarki elektrycznej. Jest też bardziej skomplikowana w obsłudze od kosiarki elektrycznej. Jednak większa szerokość koszenia, oraz większa szybkość pracy sprawiają, że wielu posiadaczy większych działek kupuje właśnie takie kosiarki.

Podkaszarki i kosy także zasilane są elektrycznym, lub spalinowym silnikiem. Te można podzielić na amatorskie i profesjonalne. Zasilane silnikami elektrycznymi, niewielkie podkaszarki stosowane są raczej przez amatorów pracy w ogrodzie. Dla profesjonalistów, lub posiadaczy dużych ogrodów przeznaczone są podkaszarki spalinowe. Jak nietrudno się domyślić, te spalinowe są trwalsze, wydajniejsze, ale i droższe. Dzięki temu, kupują je tylko posiadacze większych trawników, oraz firm ogrodniczych.

Podsumowując, w ogrodach niezbędnych jest nam kilka typów urządzeń, które na co dzień wykorzystujemy.

Można podzielić je na elektryczne i spalinowe. Te spalinowe są zdecydowanie wydajniejsze, ale i droższe.


Monika Masiul

 
Uwielbiam pisać, tworzyć dla Państwa teksty.. nie są one zwyczajne. Są unikatowe.. To moja pasja.. To moja misja..