0
Opublikowany 15 stycznia 2018 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Mieszkanie z ogrodem – sposób na relaks w mieścieNowym, aczkolwiek coraz częściej spotykanym, rozwiązaniem, aby posiadać własny kawałek zielonej przestrzeni oraz jednocześnie mieć dom w mieście, jest zakup mieszkania z ogrodem. Deweloperzy coraz chętniej umieszczają w swojej ofercie tego typu projekty i trzeba przyznać, że cieszą się one niemałym powodzeniem. Czy rzeczywiście jest to atrakcyjne rozwiązanie czy jedynie prowizoryczne “wszystko i nic”?

Zalety mieszkania z ogrodem

Mieszkanie z ogrodem może stanowić dobre rozwiązanie dla osób, które w codziennym zabieganiu nie mają zbyt wiele czasu na wycieczki rowerowe, jesienne grzybobrania czy inne formy odpoczynku w otoczeniu zieleni, a jednak chciałyby zaznać przynajmniej popołudniowego relaksu na leżaku we własnym, przydomowym ogrodzie. Dodatkowo tryb pracy i życia nie pozwala im na codzienne dojazdy spoza miasta, a zatem są zmuszeni funkcjonować w zurbanizowanym otoczeniu.

Mieszkanie z ogrodem będzie również bardzo atrakcyjne dla rodzin z dziećmi oraz posiadających zwierzęta. Obrzeża miasta to także mniejsze zagęszczenie zabudowy oraz bliskość przedszkoli, szkół, przychodni, co powoduje duży komfort mieszkania w takim miejscu. Własny ogród to nie tylko doskonały sposób na relaks dla całej rodziny, jest to również możliwość urządzenia przyjęcia urodzinowego na świeżym powietrzu wraz z grillowanymi potrawami oraz zorganizowania niewielkiego placu zabaw dla dzieci. Ponadto, estetyczny ogród to wizytówka mieszkania, można stale modyfikować jego układ i dodawać nowe kompozycje kwiatowe.

 

Wizualizacja: http://krysztalowa2.pl/oferta/

Wady mieszkania z ogrodem

Mieszkanie z ogrodem wiąże się jednak z koniecznością mieszkania na parterze. Nie każdy dobrze czuje się, mając nad sobą cztery czy pięć innych mieszkań i ich lokatorów, którzy mogą podglądać jak spędzamy czas na swoim, zielonym ogródku. Z reguły takie projekty nie zakładają również wysokich płotów, które odgrodzą nas od spojrzeń przechodniów. Ponadto, wiele zależy od lokalizacji, ponieważ zdarzają się miejsca, gdzie mieszkanie z ogrodem na terenie miasta nie wiąże się z ucieczką od hałasu i zanieczyszczeń środowiska przyrodniczego. Wybierając dogodne lokum warto więc zwrócić uwagę na drobne szczegóły aranżacji ogrodu, jego układ i odległość od drogi.

Ogród to także obowiązek. Niezależnie od tego czy ma 5 m2 czy 100 m2, istnieje pewien zakres obowiązków, które będziemy musieli wykonać – latem trzeba kosić trawę, jesienią zbierać liście, wiosną wyrywać chwasty, a zimą odgarniać śnieg. Dla wielu może się to okazać zbyt dużą uciążliwością.

Interesująca oferta deweloperów

Rozwiązanie w postaci posiadania mieszkania z ogrodem z pewnością jest bardzo interesujące, co wynika z faktu, że wielu deweloperów proponuje takie projekty. Z reguły są one zlokalizowane na obrzeżach miast, po to, by maksymalnie zredukować poziom hałasu i umożliwić mieszkańcom wypoczywanie na świeżym powietrzu. Wiele osób mając do wyboru mieszkanie z ogrodem czy bez niego, decyduje się na pierwszą opcję, ponieważ ten kawałek ogrodzonej powierzchni sprawia, że mieszkanie staje się bardziej przestronne.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz