0
Opublikowany 18 grudnia 2018 autor Ania i Marcin w Wiedza budowlana
 
 

Mieszkanie z ogródkiem czy balkonem – które lepsze?Planujesz kupno mieszkania? Szukasz lokali z dodatkową przestrzenią? Dowiedz się więcej o zaletach mieszkań z ogródkiem bądź balkonem.

Kupno mieszkania i dodatkowych przestrzeni

Kupno mieszkania to spory wydatek. Bardzo często wiąże się z kredytem i koniecznością spłacania go przez kolejne kilkadziesiąt lat. Decydując się na własne „M” należy wybrać takie, które sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. Czasami warto dołożyć kilka tysięcy i wybrać mieszkanie z tarasem, ogródkiem czy balkonem. Dodatkowo płatne miejsce parkingowe czy komórka lokatorska również mogą wpłynąć na późniejszy komfort życia. Jest to szczególnie istotne, gdy wybrane przez Ciebie mieszkanie ma służyć Tobie i Twojej rodzinie przez długie lata.

Mieszkanie z balkonem

Balkon to zdecydowanie najbardziej popularne udogodnienie jakie oferują nam deweloperzy. Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania bez tego typu dodatkowej przestrzeni. Może być traktowany jako przedłużenie salonu bądź dodatkowe miejsce na przechowywanie różnego rodzaju sprzętów. W zależności od jego metrażu można na nim ustawić meble wypoczynkowe i stworzyć niezwykle klimatyczną przestrzeń relaksu. Odpoczynek może być w pełni relaksujący jedynie w spokojnej i cichej atmosferze, której na próżno szukać w centrach miast. Jeżeli planujesz wykorzystać balkon właśnie w ten sposób, poszukaj ofert mieszkań w dalszych, spokojniejszych dzielnicach.

Mieszkanie z ogrodem

Bardzo wielu osobom może się wydawać, że mieszkanie z ogrodem to luksus, na jaki mało kto może sobie pozwolić. Nic bardziej mylnego, bardzo wielu deweloperów, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, tworzy mieszkania z ogrodami w bardzo przystępnych cenach. Ogród bądź taras charakteryzuje się o wiele większą powierzchnią użytkową niż balkon, dzięki temu jego możliwości aranżacyjne i użytkowe również są większe. Podobnie jak w przypadku lokali z balkonem, tego z ogrodem również lepiej szukać na obrzeżach miast. Spokój, cisza i czystsze powietrze pozytywnie wpłyną na Twój wypoczynek i regenerację. Mieszkanie z ogródkiem we Wrocławiu możesz znaleźć w dzielnicach takich jak Psie Pole czy Jagodno – http://www.osiedleslowik.pl/mieszkanie-z-ogrodem/.

Mieszkanie z ogródkiem – dla kogo?

Biorąc jako przykład mieszkanie z ogrodem we Wrocławiu na Osiedlu Słowik zauważamy, że deweloper jako grupę docelową przyjął rodziny z dziećmi. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mieszkania z tego typu dodatkową przestrzenią idealnie nadają się dla najmłodszych członków rodziny. Świeże powietrze i domowa przestrzeń, zapewnią Twoim pociechom doskonałe miejsce do zabawy. W okresie letnim, ze względu na większy metraż, możesz umieścić na nim małą piaskownicę bądź basen. Mieszkania z ogródkiem są najczęściej zlokalizowane na parterze. Wynika to oczywiście z naturalnego podłoża, do którego bez problemu możesz wsadzić ulubione kwiaty czy krzewy. To zatem doskonałe miejsce do stworzenia własnego mini ogrodu. Świeże warzywa czy zioła to prawdziwa gratka dla osób, które cenią sobie zdrowy i ekologiczny styl życia.

Ogródek mieszkalny jako strefa wypoczynku

Mieszkanie z ogródkiem wcale nie musi być przeznaczone jedynie dla dzieci. W ogródko możesz stworzyć własną strefę relaksu. Wystarczy, że ustawisz tam ogrodowe meble i mały stolik. Dbając o odpowiednie światło stworzysz nastrój, który dodatkowo wpłynie na jakość odpoczynku. W okresie wiosenno-letnim, ogródek może stanowić doskonałe miejsce na towarzyskie spotkania. Mieszkania na sprzedaż z ogródkiem we Wrocławiu znajdziesz w ofercie Osiedla Słowik na Psim Polu – http://www.osiedleslowik.pl/.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl