0
Opublikowany 30 października 2017 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Kupujemy własne „M” w Poznaniu – rynek wtórny czy pierwotny?Zakup pierwszego własnego mieszkania to jedna z najpoważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w dorosłym życiu. Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Poznań to jedno z najdroższych miast w Polsce. Jednak i w tym mieście mamy możliwość zakupić mieszkanie w atrakcyjnej cenie.

Oczywiście będzie to najczęściej mieszkanie z tzw. rynku wtórego, czyli odkupione od jego poprzedniego właściciela. Kiedy opłaca się kupić mieszkanie używane, a kiedy lepiej będzie postawić na nowe lokum prosto od dewelopera?

Mieszkania na sprzedaż Poznań – duży wybór i duże zróżnicowanie cenowe

Poznań to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Stąd też tak duże zainteresowanie związane z zakupem nieruchomości właśnie w tym mieście. Wiele osób przyjeżdża bowiem do Poznania na studia, a następnie znajduje tu pracę i zakłada rodzinę. Następnym krokiem jest właśnie zakup własnego mieszkania, gdyż dla wielu z nas wynajem jest po prostu nieopłacalny. Mieszkania w Poznaniu mają różne ceny, znajdziemy tu zarówno luksusowe nieruchomości dla najbogatszych, jak i niewielkie mieszkanka w sam raz dla par i singli.

Mieszkanie z rynku wtórnego – co powinieneś o nim wiedzieć

Najbardziej opłacalną pod względem finansowym opcją jest niewątpliwie zakup mieszkania z rynku wtórnego. Jako mieszkania używane, posiadają one bowiem z reguły niższą cenę niż nowe nieruchomości od dewelopera. Wśród nich jest także duże prawdopodobieństwo znalezienia prawdziwej „perełki”, wielu właścicieli spieszy się bowiem ze sprzedażą i jest w stanie sporo zejść z ceny, aby tylko szybko znaleźć nabywcę. Jeśli więc mamy bardzo ograniczony budżet i szukamy okazji, zakup mieszkania z rynku wtórnego będzie najbardziej opłacalną inwestycją.

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego należy jednak zachować dużą ostrożność. Mamy bowiem do czynienia z używanymi mieszkaniami, które mogą być w bardzo różnym stanie. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, obejrzyjmy dokładnie wybrane mieszkanie, zapoznajmy się z jego dokumentacją oraz, w miarę możliwości, poprośmy o radę specjalistę od nieruchomości. Pozwoli to uniknąć zakup mieszkania z licznymi wadami, na których naprawę będziemy musieli wyłożyć dodatkowe pieniądze.

Mieszkania na sprzedaż Poznań – nowe mieszkanie prosto od dewelopera

Zakup nieużywanego mieszkania od dewelopera to nieco droższa opcja, ale znacznie mniej ryzykowna. Takie mieszkanie jest bowiem nowe, nie posiada żadnych wad oraz dodatkowo objęte jest gwarancją. W razie gdyby coś się zepsuło, deweloper w większości przypadków będzie miał bowiem obowiązek naprawy usterki na swój koszt. Mieszkanie z rynku pierwotnego to także większa możliwość jego dostosowania do naszych potrzeb estetycznych i użytkowych. Możemy bowiem kupić mieszkanie w stanie deweloperskim i następnie wykończyć je w odpowiedni dla nas sposób, lub nabyć mieszkanie wykończone pod klucz, do którego będziemy mogli się od razu wprowadzić. Jedynym problemem, oprócz wyższej ceny zakupu mieszkań z rynku pierwotnego, może być jednak lokalizacja. Aktualnie zdecydowana większość nowobudowanych mieszkań w Poznaniu nie znajduje się bowiem w ścisłym centrum, a jest zlokalizowana bardziej na obrzeżach miasta.

Najlepsze oferty mieszkań w Internecie

Jeśli wiemy już czy skoncentrujemy się na poszukiwanie mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego, kolejnym krokiem jest zapoznanie się z dostępnymi ofertami sprzedaży nieruchomości w Poznaniu. Gdzie je znajdziemy? Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Poznań – Tabelaofert.pl to portal internetowy, który zawiera jedną z największych baz ogłoszeń sprzedaży nieruchomości w Polsce. Jeśli więc chcesz szybko znaleźć mieszkanie na sprzedaż w Poznaniu, koniecznie zapoznaj się z ogłoszeniami dostępnymi na tej stronie.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe