0
Opublikowany 22 lipca 2015 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Na co zwrócić uwagę, planując montaż kabiny walk-in?Kabiny typu walk-in – montowane bezpośrednio na podłodze, to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, stosowane przez projektantów wnętrz na całym świecie. Decyzję o stworzeniu kabiny bez brodzika warto podjąć już na etapie projektu łazienki, aby po wykończeniu natrysku, podłoga znajdowała się na tym samym poziomie we wszystkich pomieszczeniach. Na co jeszcze zwrócić uwagę, aranżując strefę kąpielową walk-in?

Kabiny typu walk-in – montowane bezpośrednio na podłodze, to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, stosowane przez projektantów wnętrz na całym świecie. Decyzję o stworzeniu kabiny bez brodzika warto podjąć już na etapie projektu łazienki, aby po wykończeniu natrysku, podłoga znajdowała się na tym samym poziomie we wszystkich pomieszczeniach. Na co jeszcze zwrócić uwagę, aranżując strefę kąpielową walk-in?

Przestrzeń

Kabiny typu walk-in polecane są w szczególności właścicielom przestronnych łazienek, pokoi kąpielowych i domowych SPA. Po pierwsze, ścianki mają na ogół szerokość 100-150cm, potrzebując często więcej miejsca od standardowych kabin. Bardzo ważne jest, by użytkownik miał podczas kąpieli pełną swobodę ruchów. Ponadto, pełne wyeksponowanie walorów wizualnych kabiny walk-in, wymaga odpowiednio dużej powierzchni. Właściciele małych łazienek i pomieszczeń o nietypowych rozmiarach mogą zastosować kabinę o jednej ściance, drzwi wnękowe lub inne rozwiązania, pozwalające na likwidację brodzika.

Odwodnienie

Optymalne odprowadzanie wody to podstawa komfortowego i bezproblemowego korzystania z kabiny prysznicowej typu walk-in. Wykańczając posadzkę, należy zadbać o odpowiednie odwodnienie, np. liniowe z rusztem zainstalowanym na równi z podłogą. Odpływy liniowe odprowadzają jednocześnie duże partie wody, zapobiegając zalaniu i nadmiernemu zawilgoceniu łazienki. Możliwości przepływowe odpływu należy dopasować do stosowanego natrysku (minimum to 0,5 litra/sek.). Ozdobny ruszt ukrywa wszelkie elementy instalacyjne odwodnienia i dodaje aranżacji elegancji. Kupując odpływ, należy sprawdzić materiał, z którego został on wykonany – najlepiej, jeśli będzie to stal nierdzewna.

Model kabiny

Aby odseparować strefę natryskową z odpływem od reszty łazienki, montuje się kabiny walk-in. Składają się one z 1-3 ścianek (w zależności od modelu). Czasem jedna ścianka jest uchylna, by ułatwiać wchodzenie i wychodzenie ze strefy kąpielowej. Duże znaczenie – dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, ma materiał, z którego wykonano kabinę. Transparentne szkło hartowane, użyte np. w kabinach walk-in Massi, jest 3 razy bardziej odporne na uszkodzenia od zwykłego szkła i 4 razy bardziej odporne od niego na oddziaływanie temperatury. To szkło, które po rozbiciu rozpada się na drobne kawałeczki, eliminując ryzyko skaleczenia. Stępione lub zeszlifowane krawędzie są łagodne i bezpieczne w dotyku. Warto wybierać kabiny, których ścianki pokryte zostały specjalnymi, polimerowymi powłokami antybakteryjnymi (np. kabiny z technologią Easy-Clean), dzięki którym stają się nieporównywalnie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Czyszczenie ścianki z powłoką Easy-Clean odbywa się wyłącznie poprzez spłukanie jej bieżącą wodą.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz