2
Opublikowany 31 stycznia 2017 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Najszlachetniejsza z podłóg – podłoga drewniana

drewniana podłoga
drewniana podłoga

Drewno, najszlachetniejszy materiał, który od tysięcy lat stanowi najbardziej ekskluzywny element wystroju każdego wnętrza. Choć moda dotycząca aranżacji pomieszczeń stale ulega pewnym przeobrażeniom, to naturalne drewno nadal pozostaje materiałem prestiżowym, luksusowym i pożądanym.

W dzisiejszych czasach podłogi drewniane są synonimem wysokiego statusu społecznego i ogólnego powodzenia zawodowego. Szczególnie wtedy, gdy wykonano je z najszlachetniejszych gatunków drewna, jak dąb, jesion, grab, amazaque, kosipo czy orzech amerykański.

Dlaczego warto wybrać podłogę drewnianą?

Naturalne podłogi drewniane stanowią najlepszy wybór dla każdego mieszkania lub domu. Nie tylko ze względów estetycznych. Naturalne drewno to jedyny materiał na podłogę, który pozwala uzyskać w pomieszczeniu odpowiedni mikroklimat – komfortowy dla naszego samopoczucia i najlepszy dla zdrowia. Podłogi drewniane wyróżniają się również trwałością. Odpowiednio impregnowane potrafią przetrwać w nienaruszonym stanie nawet kilkadziesiąt lat. Nie można też nie wspomnieć o tym, że tylko drewno jest materiałem posiadającym swój indywidualny charakter. Naturalnie porozstawiane słoje, wyjątkowe barwy oraz delikatna zmiana odcienia kolorystycznego wraz z upływającym czasem, to właśnie to, co je wyróżnia.

Podłogi drewniane doskonale sprawdzają się w zimie, ponieważ zapobiegają tworzeniu się suchego powietrza w pomieszczeniu, które jest związane np. z ogrzewaniem. Drewno nie tylko „oddycha”, czyli reguluje mikroklimat w domu, ale również pochłania wilgoć, by potem oddać ją z powrotem, gdy powietrze zaczyna się za bardzo przesuszać. Dodatkowo posiada właściwości jonizujące.

Ciekawe pomysły aranżacyjne i rozwiązania dla Twojego domu

Decydując się na podłogi drewniane, można stworzyć wyjątkowe wnętrze. Obecnie bardzo modnym trendem jest wybieranie podłogi z takiego samego drewna jak stolarka drzwiowa czy taras. W ten sposób tworzymy spójną kompozycję dla całego mieszkania. Uzyskujemy nowoczesny, ale również ponadczasowy styl, który zachwyca urodą i zdecydowanie różni się od innych wnętrz, w których wykorzystano gorszej jakości drewno i produkowaną seryjnie stolarkę drzwiową.

Aranżacja, w której podłoga i drzwi wykonane są z tego samego materiału, to nie jedyna propozycja najlepszych światowych architektów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także klasyczne schody drewniane wewnętrzne dopasowane do podłogi. Możemy do tego dodać jeszcze inne elementy wykonane dokładnie z tego samego surowca, jak np. obudowa kominka czy wolnostojące drewniane meble. Decydując się na takie rozwiązanie, warto skorzystać z oferty firmy Baront, która specjalizuje się w realizacji tak spójnych rozwiązań.

Baront – producent ekskluzywnych podłóg drewnianych, schodów wewnętrznych, tarasów i elementów wykończenia wnętrz. Posiada w swojej ofercie również dodatkowe rozwiązania, jak nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz