0
Opublikowany 6 lutego 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Detal na pierwszy plan Detal na pierwszy planNiezależnie od stylu, w którym ją urządzimy, kuchnia to coś więcej niż tylko miejsce przygotowania posiłku. Coraz częściej łączona z pokojem dziennym jest sercem domu – miejscem gdzie koncentruje się życie całej rodziny. Dlatego tak ważne jest, by aranżując ją myśleć nie tylko o rozwiązaniach funkcjonalnych, ale też estetycznych – innowacyjnych i dostosowanych do naszych potrzeb i gustu.

Wbrew pozorom, w aranżacji kuchni, największą rolę odgrywają nie meble, czy urządzenia AGD, ale elementy niewielkie pod względem rozmiaru. Drobiazgi, które niemal zawsze łączą dwie role – funkcjonalną i dekoracyjną – ozdobne tekstylia i pojemniki, a także uchwyty, relingi, czy armatura kuchenna. To na nich spoczywa nasz wzrok po pierwszym, zazwyczaj pobieżnym spojrzeniu na meblową zabudowę. To je badamy dokładniej, uważnie przyglądając się detalom, liniom, i kolorystyce. To one w końcu budują niepowtarzalną atmosferę panującą w konkretnym miejscu i sprawiają, że “house” zmienia się w “home”.

Niepozorni bohaterowie drugiego planu kluczową rolę odgrywają zwłaszcza w aranżacjach minimalistycznych, w których dominują proste linie i czyste formy. Stylistyczna prostota, choć wydawałoby się łatwa w zastosowaniu, w praktyce stawia przed projektantem spore wyzwania. Kontrasty, gra odcieni, dyskretne, lecz zaskakujące akcenty nie kryją się na drugim planie, ale nadają ton i są najlepszym zwieńczeniem minimalistycznej aranżacji.

Skoro więc nawet najmniejszy detal w kuchennej aranżacji ma znacznie, na jakie rozwiązania postawić i co wybrać, by kuchnia stała się miejscem przyjaznym i atrakcyjnym wizualnie? Na jakie szczegóły zwrócić uwagę podczas wyboru produktów do kuchennych wnętrz? Spróbujmy przeanalizować ten problem na przykładzie kuchennej armatury.

Baterie dawno już przestały być jedynie urządzeniem o określonej funkcji. Dziś niejednokrotnie określa się je mianem biżuterii. Lśniące, o subtelnych lub wprost przeciwnie – zdecydowanych liniach stają się ozdobą wnętrza. Taką rolę pełni również bateria KLUDI L-INE S, która została doceniona przez międzynarodowe grono ekspertów i wyróżniona nagrodą Interior Innovation Award 2015. Początkowo zainspirowana kształtem litery “L” – w rękach projektantów bateria ta zyskała trzeci wymiar i nowoczesny charakter. Kreatywne połączenie zdecydowanej linii z zaokrągloną, smukłą wylewką nadało jej zmysłowości i wyrazistości. Dopełnieniem całości jest intrygująca kolorystyka – zestawienie stylowego, chromowanego korpusu z wylewką w odcieniach eleganckiej matowej czerni lub bieli. Ten wyrafinowany kontrast dodaje oryginalności kuchennemu wnętrzu. Wysuwa się na pierwszy plan i dominuje wzorniczy szyk.

Jak w każdej minimalistycznej aranżacji, tak i w baterii KLUDI L-INE S najlepsze ukryte jest wewnątrz. Szeroki uchwyt z dyskretnym nadrukiem dla oznaczenia ciepłej i zimnej wody zapewnia łatwość użytkowania. Wysuwana i obracana w zakresie 360˚wylewka znacznie zwiększa zasięg strumienia wody, co idealnie sprawdza się w przypadku zlewozmywaków dwukomorowych i wysp kuchennych. W tej baterii każdy detal wart jest uwagi.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz