0
Opublikowany 23 stycznia 2019 autor Art Branżowy w Inspiracje
 
 

Naklejki na ścianę: dekoracja coraz wyżej klasy

naklejki-scienne
naklejki-scienne

Naklejki na ścianę to nie jest proste rozwinięcie idei tapety ani szablonu do malowania. Być może kiedyś taka ich definicja miałaby sens, ale dziś jest to dekoracja będąca klasą samą dla siebie. Dzięki różnym technologiom przygotowywania naklejek można je stosować w każdym pomieszczeniu bez obawy o trwałość czy utratę walorów estetycznych.

Styl do każdego wnętrza

Naklejki można przygotować na podstawie praktycznie dowolnej grafiki: czy będzie to szkic, czy fotografia, czy kolaż. Dzięki temu tworzy się dziś bardzo różnorodne motywy: od precyzyjnych fotografii, po uproszczone grafiki przypominające paski komiksowe. Również palety kolorów i wielkości elementów łączy się w dość dowolny sposób, dzięki czemu nie ma czegoś takiego, jak standardowa naklejka. Można znaleźć motywy, które dobrze wpasują się do wnętrz klasycznych, stylowych salonów, nowoczesnych kuchni, romantycznych sypialni czy ekskluzywnych pokojów kąpielowych. Wszystko tu będzie zależało od tego, jak szeroką ofertę ma dystrybutor naklejek.

Szybka odmiana charakteru

Jedną z wielu zalet naklejek ściennych jest fakt, że można dzięki nim w kilkanaście minut rozwiązać problem nudnego wnętrza. Farby do efektów specjalnych są bardzo drogie, a ich nakładanie trudne, zresztą szablony malarskie są z konieczności dość proste. Zastosowanie innego typu wykończeń ścian często jest technicznie niemożliwe, a naklejki można bez specjalistycznych narzędzi nałożyć w kwadrans lub pół godziny. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów są na tyle elastyczne, że nawet ktoś, kto robi to po raz pierwszy, powinien je przykleić bez bąbli i zagnieceń.

Dzięki temu, że naklejki są dostępne w różnych rozmiarach (wystarczy spojrzeć do sklepu http://www.centrumtapet.pl/category/naklejki-scienne, żeby pojąć, jak bardzo różnych), można umieścić je na jednej ścianie albo wykorzystać do dekoracji wielu jej fragmentów, co dodatkowo pozwala uczynić wnętrze jeszcze bardziej indywidualnym. A co kiedy naklejki się znudzą? Ich usunięcie jest łatwiejsze od przemalowania całej ściany, a ewentualne uszkodzenia podłoża – niewielkie i tanie do usunięcia, więc tu znów naklejka wygra z tradycyjnymi dekoracjami.

Więcej luksusu

Dawniej naklejki wykonywano z raczej kiepskiej folii. Innej po prostu nie było. Dziś drukuje się je cyfrowo na bardzo specyficznych materiałach, które sprawiają, że naklejki ścienne kupowane dziś w profesjonalnych sklepach wyglądają znakomicie przez wiele lat: nie tracą koloru, nie podwijają im się brzegi, a ich powierzchnia nie matowieje. To dekoracja, która nie zepsuje nawet najbardziej prestiżowych aranżacji wnętrz. Jedynym warunkiem jest zakup naklejki w dobrym sklepie – próba oszczędzenia kilku złotych w tym przypadku może zakończyć się poważnym rozczarowaniem, a w lepszym wypadku koniecznością wymiany naklejek po kilkunastu miesiącach.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe