0
Opublikowany 14 lipca 2015 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Niezwykłe możliwości wykorzystania szkła laminowanegoOd lat projektanci zajmujący się wyposażeniem i kreacją oryginalnych wnętrz, w swojej pracy wykorzystują różnego rodzaju materiały, których właściwości najlepiej oddają wizję autora. Od kilku już lat, jednym z najpopularniejszych tego typu materiałów jest szkło laminowane, którego zalety i ogromne możliwości docenia z roku na rok, coraz więcej osób. Postaramy się przedstawić Państwu najważniejsze zalety tego szkła oraz szereg pomysłów na jego wykorzystanie w praktyce.

Wytrzymałość i bezpieczeństwo

Najważniejszą zaletą szkła laminowanego jest jego niebywała wytrzymałość na stłuczenia. Taką odporność zapewnia spojenie ze sobą, co najmniej dwóch warstw szkła, pomiędzy którymi umieszcza się specjalną folię. Folia dodatkowo gwarantuje pełną amortyzację i zapobiega ewentualnemu roztrzaskaniu się szkła na mniejsze kawałeczki, które mogą poważnie zranić osobę znajdującą się w jego pobliżu. Dlatego używa się go w produkcji przednich szyb samochodowych, w strukturach zawieszonych nad ziemią, a także w konstrukcjach narażonych na pęknięcie tafli szklanej np. umieszczonych w obrębie ekstremalnych temperatur.

Zadbaj o skuteczną ochronę swojego domu

Szkło laminowane, dzięki swej wytrzymałości, posiada nadzwyczajne możliwości, które pozwalają na zastosowanie go w służbie ochrony naszego mienia. Wielowarstwowe połączenia powierzchni szklanych może ochronić nawet przed strzałami z broni palnej. Dlatego wiele osób wybierając okna i drzwi z elementami szklanymi, coraz częściej decyduje się na użycie w nich technologii szkła laminowanego. Takie rozwiązanie może powstrzymać niejednego włamywacza przed wtargnięciem do naszego budynku. Wiele warstw szkła połączonych ze sobą oraz spojonych folią poliwęglanową daje ochronę, która potrafi oprzeć się nawet eksplozjom i niewielkim wybuchom. Tak mocny materiał szklany daje prawdziwe poczucie bezpieczeństwa jego właścicielom, chroniąc ich w obliczu bezpośredniego zagrożenia.

Elegancka i nowoczesna aranżacja wnętrza, czyli kreatywne zastosowanie szkła w naszym domu

Każdy z nas od czasu do czasu zastanawia się nad aranżacją wnętrza swojego salonu, kuchni czy łazienki. Chcielibyśmy, aby było to coś nadzwyczajnego, coś podkreślającego nasz charakter, przekonania, dzięki czemu będziemy się czuli swobodnie w swoim bezpośrednim środowisku. Możliwości aranżacyjne, jakie oferuje laminowane szkło, pozwala dekoratorom wnętrz na niepowtarzalną kreację artystycznie wykonanych elementów naszego domu. Jednym z bardzo często wykorzystywanych pomysłów, jest uzupełnienie szkłem laminowanym przestrzeni na ścianie pomiędzy blatem kuchennym, a szafkami. Dzięki wyjątkowej możliwości umieszczania pomiędzy szkłem różnych ciekawych grafik, wysokoformatowych zdjęć oraz takich elementów jak naturalne ozdoby roślinne, każdy z nas może sobie pozwolić na praktycznie niczym nieograniczone szaleństwo. W sieci, aż roi się od wyjątkowych pomysłów i projektów, w których nie brakuje osobistych motywów, pozwalających ich właścicielom cieszyć się wspaniałym wnętrzem swojej kuchni, łazienki, a nawet salonu.

Szklane wnętrza to przyszłość

Z uwagi na swoje niebywałe możliwości aranżacyjne, jakość i trwałość wykonania, laminowane powierzchnie szklane staną się z pewnością, coraz bardziej popularnym materiałem przy dekoracji mieszkań, biur, a także klubów i kawiarni w centrach wielkich miast. Możliwości i zalety, jakie niesie za sobą tafla szkła laminowanego, są wyjątkowo inspirujące, dzięki czemu decydując się na dekoracje dla swojego domu z wykorzystaniem tego materiału, możemy czuć się niczym artysta tworzący własne otoczenie oraz przestrzeń życiową.

Konsultacja: www.rezal.pl


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz