0
Opublikowany 3 stycznia 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Nowoczesne meble kuchenne – meble ze sklepu czy robione na wymiar ?

kuchnia_merkury_nowoczesna
kuchnia_merkury_nowoczesna

Jeśli marzymy o własnym mieszkaniu, które będziemy mogli urządzić całkowicie „po swojemu”, to prędzej czy później zmierzymy się z trudną prawdą – wybór poszczególnych elementów wyposażenia mieszkania może być problematyczny. Nawet jeśli jesteśmy w posiadaniu nieograniczonych zasobów finansowych, to i tak będziemy musieli postawić na wypadkową tego, co najbardziej nam się podoba i tego, co najlepiej nam posłuży. Niżej prezentujemy kilka odpowiedzi na pytania, z jakimi mogą borykać się wszyscy ci, którzy szukają zestawów mebli kuchennych.

Meble ze sklepu czy robione na wymiar?

Nowoczesne meble kuchenne na wymiar mogą być wizytówką każdego mieszkania. Właśnie ten model pozwala nam na całkowitą dowolność – ogranicza nas tylko głębokość portfela, własna wyobraźnia i umiejętności stolarskie zatrudnionego przez nas fachowca. Jeśli nie możemy narzekać na brak pieniędzy, wizja kuchni utarła się w naszej głowie, a stolarz wie, co robi, to nasza wymarzona kuchnia jest na wyciągnięcie ręki.

Meble do kuchni na wymiar to wygodne rozwiązanie…

Meble na wymiar są nieocenione, gdy nasza kuchnia ma niestandardowe rozmiary. Mała kuchnia, w dodatku wypełniona niekonwencjonalnymi rozwiązaniami architektonicznymi (np. niski strop na poddaszu, niepasująca do niczego wnęka itp.), może spędzić sen z powiek, bo zestawy mebli kuchennych, dostępne w sklepach, najzwyczajniej w świecie nie wpasują się w taką przestrzeń. Trudno obejść się w kuchni bez lodówki czy zlewozmywaka, więc niekiedy meble zamawiane na wymiar to jedyne rozwiązanie. Kuchnia na wymiar pozwoli zaoszczędzić miejsce i wykorzystać przestrzeń pozornie nieużywalną.

kuchnia narożna

… ale też drogie i czasochłonne

Jeśli jednak zależy nam na czasie i wolimy trochę zaoszczędzić, to lepiej będzie wybrać gotowe meble, które zakupimy w sklepie. Nowoczesne meble kuchenne na wymiar kosztują czasem kilkukrotnie więcej niż zestawy mebli do kuchni, które znajdziemy w sklepie. Jednocześnie, przez swe wyjątkowe właściwości, meble te nie są proste do zrobienia, więc przyjdzie nam na nie dłużej czekać. Zawsze więc zostaje alternatywa w postaci kupna gotowych mebli. Dzięki modułowym zestawom mebli kuchennych zawsze możemy skomponować naszą kuchnię z elementów pochodzących z kilku różnych zestawów mebli do kuchni. Jeśli nasza kuchnia jest duża i przestronna, to tym łatwiej będzie nam wybrać do niej gotowe meble. Oba rozwiązania – zamówienie mebli na wymiar lub kupno gotowych zestawów – mają swoje plusy i minusy. Wybór należy do nas.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe