0
Opublikowany 3 stycznia 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Firanki w salonie – długie czy krótkie?Jeśli nie ukończyliśmy studiów na kierunku architektura wnętrz, aranżacja salonu może sprawić nam niemały problem. Nie improwizuj i zobacz, na jakie firanki do salonu warto się zdecydować.

Od wielu lat firany zdobią nasze okna i mimo nieustannie zmieniających się trendów nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Co prawda, obecnie wiele osób porzuca tradycyjne firany na rzecz rolet, ale w wielu przypadkach z czasem okazuje się, że firany są czymś, czego po prostu nie da się zastąpić. Niestety niewiele osób wie, jakie firany wybrać – długie, czy krótkie. Wiele problemów przysparza zwłaszcza aranżacja salonu, który powinien być pięknym i jednocześnie wysoce reprezentatywnym sercem domu. Nie działaj po omacku i sprawdź, jakie firanki w salonie sprawdzą się najlepiej.

Firany – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nie od dziś wiadomo, że firany w oknach nie tylko chronią nas przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów i nieustannie chronią naszą prywatność, ale także pełnią funkcje ozdobne i okazują się być idealnym uzupełnieniem aranżacji wnętrz. Niestety o ile funkcje praktyczne w tym przypadku nie podlegają żadnej dyskusji, o tyle funkcje ozdobne wciąż wywołują wiele kontrowersji. Wszystko dlatego, że nie zawsze wiadomo, czy lepsze są długie firany do salonu, czy może lepiej zdecydować się na firanki krótkie. Jeśli profesjonalne projektowanie wnętrz nie jest naszą mocną stroną, warto przed zakupem sprawdzić, jaka długość firan w salonie będzie odpowiednia.

Długość firan – na co zwrócić uwagę?

Firany bez wątpienia wywierają wpływ na finalny wygląd danego pomieszczenia. To właśnie z tego względu ich wybór nie powinien być dziełem przypadku. Jednak bez względu na to, jaką długość firan do salonu wybierzemy, należy pamiętać, aby nie były one zbyt długie. Przydługie firanki przed parapet mogą na niego opadać, co nie wygląda dość estetycznie. To samo tyczy się długich firan. Jeśli okażą się zbyt długie, będą leżeć na podłodze co wywrze negatywny wpływ na estetykę wnętrza i powodowało gromadzenie się kurzu pod oknem. Właśnie z tego względu zanim zdecydujemy się na firanki, należy dokładnie zmierzyć odległość karnisza od parapetu bądź od podłogi. Tylko w ten sposób dobierzemy w pełni dostosowany do naszych potrzeb model. Szeroki wybór firan znajdziemy między innymi tutaj – https://strefafiran.pl/.

Firany długie czy krótkie, które wybrać do salonu?

Nikomu nie trzeba mówić, że salon jest nie tylko miejscem wypoczynku, ale także określa się je mianem serca domu, a to zobowiązuje. Wybierając odpowiednią długość firan powinniśmy kierować się głownie walorami estetycznymi, bowiem firanka, bez względu na to czy jest długa czy krótka, zasłaniająca okno w całości już sama w sobie spełnia funkcje praktyczne. Nad kwestią estetyki trzeba się nieco bardziej nagłowić. Salony w nowoczesnym stylu doskonale będą się prezentować w towarzystwie firan długich i to koniecznie o dość prostej formie, czyli bez zbędnych falban, wzorów i nadmiaru kolorów. Z kolei nieco bardziej klasyczne aranżacje wnętrz wymagają firan krótkich, które nie zasłaniają parapetu ani elementów i ozdób na nim się znajdujących.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe