0
Opublikowany 19 grudnia 2017 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Oczyszczacze powietrza – sposób na walkę ze smogiem

miasto w smogu
miasto w smogu

W ostatnich latach znacznie wzrosła świadomość społeczna, jeśli chodzi o smog i negatywne skutki zdrowotne, jakie wywołuje. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy wszyscy dogrzewamy się w swoich domach i biurach, jest to wyjątkowo palący problem. Niestety, ograniczenie wychodzenia na zewnątrz nie jest wystarczającym środkiem zaradczym, gdyż zanieczyszczone powietrze posiada zdolność przedostawania się do wnętrz naszych domów i mieszkań. Na szczęście obecnie możemy bez trudu zaopatrzyć się w nowoczesny oczyszczacz powietrza, który efektywnie przefiltruje powietrze w każdym wnętrzu i usunie zawieszone w nim szkodliwe zanieczyszczenia.

Uniwersalny oczyszczacz wolno stojący

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się oczyszczacze wolno stojące. Mogą być one umiejscowione w dowolnym miejscu w każdym pomieszczeniu, bez względu na odległość od okna czy też umiejscowienie ewentualnej wentylacji. Dzięki ogromnej ofercie tego typu urządzeń możliwe jest łatwe dobranie idealne oczyszczacza wolno stojącego do pomieszczeń o zróżnicowanym metrażu i kubaturze. Dla zapewnienia najbardziej efektywnego oczyszczania powietrza są one wyposażone zarówno w filtry wstępnie wychwytujące zanieczyszczenia, jak i wysokiej klasy antybakteryjne filtry HEPA oraz skuteczne filtry węglowe. Oczyszczacze powietrza na stronie http://ranking-oczyszczaczy.pl posiadają szereg praktycznych udogodnień, takich jak wbudowane jonizatory powietrza czy też nawilżacze ewaporacyjne, które pozwalają bez wysiłku utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia powietrza we wnętrzach, co w czasie trwania sezonu grzewczego stanowi prawdziwe wyzwanie.

smog nad warszawa

Oczyszczacz z czerpnią powietrza na zewnątrz – zawsze świeże powietrze w każdym domu

Nieco mniej znanym, ale równie efektywnym rodzajem oczyszczaczy są urządzenia z czerpnikiem powietrza na zewnątrz. Niestety, nie dają one tak dużej elastyczności przy doborze miejsca ich usytuowania, gdyż muszą zostać zainstalowane na ścianie. Oczyszczacze tego typu mieszają powietrze wewnątrz budynku z powietrzem z zewnątrz, a dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu ogrzewania pobieranego powietrza nie dochodzi przy tym do wychładzania pomieszczeń.

oczyszczacze powietrza filtry

Systemy naokienne – ochrona przed pyłem i smogiem połączona z lepszą wentylacją

Innym rzadziej spotykanym sposobem na oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach są systemy naokienne. Jak sama nazwa wskazuje, wymagają ona zamontowania bezpośrednio na ramie okiennej w pomieszczeniu, w którym chcemy poprawić jakość powietrza. Systemy naokienne łączą w sobie zalety prawidłowej wentylacji mieszkania z jednoczesną filtracją powietrza przenikającego do wnętrz – jest ono oczyszczone ze wszelkich zawieszonych w nim pyłów oraz kurzu. Ich kolejną zaletą jest utrzymanie prawidłowej wilgotności powietrza oraz zmniejszone osadzanie się kurzu na meblach.

ranking oczyszczaczy powietrza

Duża różnorodność oczyszczaczy powietrza przekłada się na łatwość dopasowania urządzenia odpowiedniego do potrzeb każdego z nas. Jak najszybciej wybierzmy model, który sprawdzi się w naszym domu, aby chronić zdrowie swoje i swoich najbliższych.
Ranking wszystkich rodzajów oczyszczaczy powietrza dostępny jest na stronie internetowej http://ranking-oczyszczaczy.pl


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe