0
Opublikowany 21 grudnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Wanny wolnostojące – jak wybrać, na co zwracać uwagę?

wanna wolnostojąca
wanna wolnostojąca

Wykorzystanie wanien wolnostojących zdaje się być coraz popularniejsze. Montuje się je już nie tylko w luksusowych hotelach, ale także w zwykłych domach. Każdy chce je mieć w swojej łazience ze względu na elegancki, nowoczesny wygląd, jaki można dzięki nim otrzymać. Tylko jaką wannę wolnostojącą wybrać, by móc cieszyć się jej wszystkimi atutami?

Co jest najważniejsze przy wyborze wanny?

Podczas wyboru wanny musisz pomyśleć o swojej przestrzeni, budżecie i Twoich potrzebach – podkreślają eksperci z topsanit.pl. Zdecydowanie się na nią tylko dlatego, że każdy ma wolnostojącą wannę, jest z pewnością kiepskim pomysłem. Wanny są jednym z najdroższych i najważniejszych urządzeń do łazienki, dlatego należy ocenić je przed zakupem. Poświęć trochę czasu na zebranie wszystkich wymiarów, przeanalizuj materiały wanien wolnostojących, sprawdź ich dodatkowe funkcje – wszystko to może zaoszczędzić Ci wiele kłopotów w przyszłości.

Dlaczego warto kupić wannę wolnostojącą?

Wanny wolnostojące świetnie wyglądają w łazience, nadając jej wyjątkowego charakteru. Będziesz mieć ochotę na relaks w swojej luksusowej przestrzeni, dzięki której poczujesz się jak prawdziwa gwiazda filmowa. Co więcej, możesz ozdobić obszar wokół wanny, aby wyglądał bardziej okazale.

wanna wolnostojąca

Z jakich materiałów są stworzone wolnostojące wanny?

Do ich produkcji używa się kilku materiałów, głównie jest to kamień, akryl, miedź, żeliwo, włókno szklane, a nawet i drewno! Wybierając materiał upewnij się, że możesz go z łatwością utrzymywać w czystości, a także oceń zalety i wady każdego tworzywa.

Jak umieścić wannę wolnostojącą?

Ludzie są często zdezorientowani umieszczaniem wanny w łazience, a tak naprawdę najlepsze miejsce jest niemal wszędzie. Piękno w przypadku większości wolnostojących wanien polega na tym, że są one wykończone ze wszystkich stron, co daje możliwość umieszczenia wanny w dowolnym miejscu i kierunku.

Jaki rozmiar wanny wybrać?

Kupując wolnostojącą wannę kieruj się zawsze wymiarami, jakie otrzymasz po zmierzeniu łazienki, a także najwyższej osoby, która będzie z niej korzystać! Pomoże to w uzyskaniu odpowiedniego rozmiaru. Jeśli nie możesz zmieścić się w wannie z wyciągniętymi nogami, to poszukaj bardziej wygodnego modelu. Pamiętaj, że standardowe wanny wolnostojące mają ok. 170 cm długości i 80 cm szerokości, ale bez problemu znajdziesz na rynku zarówno mniejsze, jak i większe.

Jak zamontować wannę wolnostojącą?

Wanny wolnostojące są niezwykle łatwe w montażu. Łatwo podłączysz spust do ogólnej kanalizacji, a następnie wystarczy, że zabezpieczysz wannę i ustabilizujesz ją w odpowiednim miejscu – i gotowe! Spróbuj zaplanować instalację zgodnie z układem łazienki przed rozpoczęciem poszukiwań swojej wymarzonej wanny wolnostojącej.

A co z prysznicem?

Nic nie stoi na przeszkodzie do tego, aby połączyć wannę i prysznic, aby lepiej wykorzystać przestrzeń w łazience. Spójrz na różne inteligentne i nowoczesne kombinacje prysznicowe z wanną z hydromasażem lub wybierz coś bardziej tradycyjnego.

Artykuł jest uzupełnieniem poradnika https://www.topsanit.pl/wszystko-o-wannach-wolnostojacych


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz