Profile montażowe do elewacji są niezbędnym elementem konstrukcyjnym. Kiedy chcesz zamocować okładziny z płyt kompozytowych lub HPL na zewnątrz budynku lub w pomieszczeniach musisz skorzystać z solidnego nośnika. Wykonane z aluminium profile umożliwiają realizację nowoczesnych wizji aranżacyjnych. Zanim zdecydujesz się na to rozwiązanie poznaj jego właściwości.
Wykonane z aluminium profile montażowe do elewacji znajdują swoje zastosowanie na różnych typach budynków. Podwieszone na nich panele dekoracyjne dobrze wyglądają na zewnątrz, jak również w środku, najczęściej jako ozdoba kuchni czy łazienki. Służą nie tylko do realizacji mniejszych projektów, ale równie dużą popularnością cieszą się jako elementy do konstrukcji wewnętrznej budynku czy ścianki działowej. Specjaliści podkreślają trzy najważniejsze cechy aluminiowych profili, a mianowicie ich solidność, bezpieczeństwo oraz uniwersalny charakter, umożliwiający realizację licznych projektów architektonicznych.
Po pierwsze bezpieczeństwo
Profile zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także gwarantują optymalny obieg powietrza. W pracach tego typu niezbędne jest uwzględnienie przynajmniej 2- centymetrowej pustki wentylacyjnej i miejsca dla izolacji termicznej.
Aby cała konstrukcja była bezpieczna, należy dopasować ją do charakteru nieruchomości i jej możliwości architektonicznych. Dlatego do wyboru pozostają dwa rodzaje montażu:
- z widocznymi elementami montażowymi,
- z ukrytymi elementami montażowymi.
Wybór jednego z powyższych rozwiązań ma oczywiście również znaczenie estetyczne.
Po drugie nowoczesność
Wiele współczesnych konstrukcji uznawanych za nowoczesne charakteryzuje się lekkością. Zazwyczaj osiągnięcie tego efektu sprawia projektantom czy architektom sporo trudności. Muszą oni połączyć funkcjonalność z designem, a jednocześnie zadbać o trwałość i wspomniane już bezpieczeństwo całego projektu.
Za pomocą profili aluminiowych możliwe jest osiągnięcie tego połączenia. Samo aluminium znane jest z twardości, solidności, a jednocześnie plastyczności. W procesie obróbki można osiągnąć zróżnicowany efekt, w zależności od potrzeb klienta. Z tej opcji korzystają dostawcy elewacyjnych profilów montażowych. Dostarczają oni bazę do instalacji okładzin z najpopularniejszych tworzyw (poliwęglanu komorowego czy laminatu konstrukcyjnego HPL), a także taśm LED do podświetlania luster i mebli.
Po trzecie trwałość
Podczas projektowania elewacji w nieruchomościach użyteczności publicznej lub w domach prywatnych zwracasz uwagę na trwałość poszczególnych rozwiązań. Ta inwestycja wiąże się z pewnym nakładem finansowym, dlatego oczekujesz, że będzie solidna. W przypadku aluminiowych profilów montażowych nie spotka Cię zawód związany z korozją czy uszkodzeniami mechanicznymi. Są one przystosowane do ekspozycji na słońce i inne czynniki atmosferyczne, wpływ wysokich temperatur, a nawet wilgoci.