2
Opublikowany 2 grudnia 2012 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Przygotowanie do malowania, akryl wokół okien i drzwiPrzed końcem roku obiecałem sobie że nadrobię wpisy z zaległych tematów, zatem przełom września i października upłynął pod znakiem malowania poddasza. Drugą połowę września rozpoczęliśmy od ostatecznego przygotowania do malowania.

Wszystkie ściany zostały umyte z pyłu pozostałego po wykonywaniu gładzi i spoinowania sufitu wodą z domieszką najtańszego gruntu z Obi. Będą pomalowane farbą z gruntem śnieżka grunt.

Akrylowanie okien dachowych

Kolejnym krokiem dość pracochłonnym i wymagającym dokładności, było akrylowanie wokół okien dachowych oraz framug drzwi wewnętrznych. Na szczęście zwykłe okna mamy wykończone listwą pcv tynkarską, zamontowaną podczas tynkowania ścian,

Zdjęcia przed akrylowaniem, tuż po gładziach. Jak widać nie wygląda to reprezentacyjnie. Akryl ma zakryć połączenia gips drewno i zapobiec występowaniu pęknięć w tych miejscach.

Zdjęcia po akrylowaniu okien połaciowych

Narzędzia:

Do akrylowania użyłem akryl biały Soudal ściana sufit. Pistolet do silikonów i akryli Dedra, bardzo pomocne kształtki do silikonów i akryli do narożników i fug Lux tools z Obi.  Butelka ze spryskiwaczem z płynem do naczyń zmieszanym z ciepłą wodą, wiadro z ciepłą wodą do zmywania resztki akrylu z palca i narzędzi.
Palec wskazujący – najlepsze narzędzie do akrylu.

Nie wiem jak fachowo nazwać to urządzenie – szpachelka do silikonu, kształtka do narożników, fug. Zestaw został kupiony w Obi, teraz już wiem że dostępny jest również za 1/3 ceny w internecie.

Akrylowanie drzwi

połączenie tynk gips – drewno framuga drzwi.
Podobnie jak okna drzwi różnież wymagają wykończenia połączenia framugi ze ścianą. W naszym przypadku wygląda to tak że nie mamy regulowanych framug do grubości ściany, nasze drzwi drewniane, posiadają framugą węższą niż otwór w ścianie, zatem wymagają obróbki po obu stronach. Po stronie zewnętrznej od przedpokoju zamontowana zostanie opaska drzwiowa która ukryje połączenie i jego niedoskonałości. Więcej o obróbce drzwi wejściowych opisałem we wpisie “Obróbka drzwi wejściowych

Na koniec ostatnie zdjęcia pomieszczeń przed gruntowaniem i malowaniem.

I nasza sypialnia z konstrukcją zabudowy telewizora na ścianie. Budowę tej konstrukcji opisałem we wpisie “Zabudowa telewizora


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl