41
Opublikowany 11 czerwca 2013 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Zabudowa telewizora – podświetlenie taśma ledJest to już ostatni etap reportażu z mojej zabudowy telewizora w sypialni na poddaszu.
W konstrukcji zamontowałem taśmę led ze sterownikiem radiowym na pilota pełniącym funkcje włącznika on/off oraz ściemniacza mocy światła podświetlenia.

Zabudowa telewizora – Poprzednie etapy przedstawiałem cyklicznie we wpisach

W końcu zabudowa doczekała się montażu podświetlenia taśmy led. Poniżej przedstawię Wam galerię zdjęć gotowej konstrukcji.

Do podświetlenia mojej zabudowy telewizora użyłem około 7 metrów taśmy led smd 3528 60 diód na metrze, kolor ciepły biały. Światło sterowane jest za pomocą radiowego pilota, za pomocą którego można płynnie ściemnić lub rozjaśnić światło, oraz je włączyć lub wyłączyć.

Na środkowym zdjęciu widać miejsce lutowania dwóch odcinków taśmy led, niestety nie zakupiłem tzw. szybkozłączki do taśm led, i musiałem sobie zlutować. Miejsce lutowania zalałem klejem na gorąco tzw. glueganem dla wzmocnienia miejsca połączenia.

A oto efekt końcowy…
Miejsce przyklejenia taśmy led

Na poniższych trzech zdjęciach widać miejsce przyklejenia taśmy led do konstrukcji, miejsce to nie jest do końca idealne, gdyż przy najmocniejszym natężeniu światła na ścianie widać wyraźny cień rzucany przez ściankę boczną profilu który wyraźnie wskazuje odcięcie światła na ścianie. Nie zmieniałam już tego miejsca, gdyż rzadko używam tego oświetlenia w najmocniejszym natężeniu, lubimy z żoną delikatną poświatę na ścianie, podświetlenie w 70% mocy światła taj taśmy led. W innych moich konstrukcjach z podświetleniem led, taśmę przyklejałem na ściance profilu. (odwrotnie niż na zdjęciach)

Kolejne zdjęcia w galeriach
następnych miesięcy
Jakieś pytania ? … zadaj w komentarzach

Film z efektu końcowego

Film z wykonania konstrukcji


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl