1
Opublikowany 30 marca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Sposób na bezpieczny plac zabaw dla dzieci w ogrodzieKażda osoba, która ma ogród i małe dzieci, może sama wykonać bezpieczny plac zabaw dla dzieci w ogrodzie. To będzie miejsce, w którym Twoje dziecko będzie dobrze się bawić, a Ty nie będziesz zbyt mocno martwić się o jego bezpieczeństwo.

Po pierwsze: Porozmawiaj ze swoją pociechą

Zanim przejdziesz do planowania placu zabaw w ogrodzie, zapytaj swoje dziecko, jakie atrakcje powinny znaleźć się w tym szczególnym miejscu. Przecież to ono będzie spędzał w nim większość wolnego czasu. Proponuję w tym celu zabrać dziecko na publiczny plac zabaw, aby wypróbowało wszystkie atrakcje dostępne na placu i wskazało nam, co chciałoby mieć w swoim ogrodzie.

Po drugie: Zaplanuj położenie bezpiecznego placu zabaw w ogrodzie

Miejsce, w którym będzie bawić się twoja pociecha razem z jej przyjaciółmi, powinno być oddalone od ozdobnych kwiatów i rabat. W jego pobliżu nie powinny znajdować się cierniste krzaki, czy róże. Jak wiadomo, podczas zabawy dziecko biega, nie uważa, co jest obok niego i bardzo szybko może się pokaleczyć.

Po trzecie: Wyeliminuj trujące rośliny w ogrodzie

W ogrodzie, w którym bawią się dzieci, nie powinno być roślin trujących. Podczas zabawy dzieci lubią wchodzić w różne zakątki ogrodu i podskubywać rośliny. Niektóre trujące gatunki drzew, czy krzewów, które mają jagody, są szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

Do roślin trujących zaliczamy między innymi: Tojad mocny, Szalej jadowity, Pokrzyk wilcza jagoda, Sumak jadowity, Wawrzynek wilczełyko, Ostrokrzew kolczasty, Złotokap pospolity, Bieluń dziędzierzawa, Cis pospolity, Zimowit jesienny itp.

Dla bezpieczeństwa dzieci najpierw sprawdźmy jakie rośliny mamy w ogrodzie. Tutaj wymieniono tylko kilka podstawowych, silnie trujących roślin, których spożycie jest szczególnie niebezpieczne dla życia dziecka.

Po czwarte: Porządki na placu zabaw

Z całą pewnością należy pozbyć się z placu zabaw wystających kamieni, usunąć ewentualne szło, połamane gałęzie itp. Miejsce to, musi być po prostu bezpieczne. Zagrożeniem mogą być również wystające korzenie oraz wgłębienia. Zanim wyposażymy plac zabaw w różne atrakcje dla dzieci, zadbajmy o to, aby teren był odpowiednio wyrównany.

Po piąte: Jak dobrać bezpieczne urządzenia na placu zabaw?

Jeżeli kupujemy wyposażenie na plac zabaw, zwróćmy uwagę na to:

  • czy spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa
  • z jakiego materiału dany sprzęt został wykonany
  • czy posiada odpowiednie certyfikaty
  • czy są atrakcyjne dla dzieci pod względem wyglądu i zastosowania

Przykładowe wyposażenie placu zabaw dla dzieci w ogrodzie

  • Drewniane domki na podwyższeniu
  • Trampoliny ogrodowe
  • Zjeżdżalnie ogrodowe
  • Piaskownica
  • Huśtawki
  • Karuzele

 Bezpieczne zjeżdżalnie ogrodowe znajdziesz w Hop-Sport.pl już od 229 zł

Po szóste: Zwróćmy uwagę na szczegóły

Bezpieczny plac zabaw to ten, w którym jest wszystko dopięte na ostatni guzik. Zanim pozwolimy dzieciom na zabawę, sprawdźmy czy wszystkie urządzenia są przymocowane w sposób stabilny, czy wszystkie elementy wyposażenia są solidnie poskręcane. Przecież podczas zabawy drewniany domek, czy huśtawka nie może się zawalić. Poszczególne elementy wyposażenia placu zabaw, takie jak na przykład zjeżdżalnia i piaskownica powinny być oddalone od siebie. Sprawdźmy również, czy wszystkie gwoździe są dobite, nic nie wystaje, nie ma zadziorów, o które z łatwością można się pokaleczyć.

Po siódme: Ogrodzenie

Również powinno być dobrze zabezpieczone, aby dzieci nie wybiegły z ogrodu na ulicę pełną samochodów.

Trzymając się tych kilku zasad z pewnością uda Ci się stworzyć dla swojego dziecka przyjazny plac zabaw. Jednak pamiętaj o tym, że dziecko nie lubi bawić się w samotności. Pozwól mu na zaproszenie kilku przyjaciół, aby mogli wspólnie cieszyć się nowym miejscem do zabawy. Jednocześnie pamiętaj o tym, że samo wykonanie bezpiecznego placu zabaw nie zwalnia Cię z opieki nad dzieckiem podczas zabawy.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz