0
Opublikowany 31 marca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Meble ogrodowe – jakie wybrać?Gdy tylko pojawiają się pierwsze wiosenne dni, spragnieni słońca i ciepła przenosimy swoją aktywność na zewnątrz. Chętnie odpoczywamy w otoczeniu natury, gdzie spożywamy posiłki i zapraszamy gości. Podstawą aranżacji takiego letniego salonu czy jadalni są meble ogrodowe. Ale jakie meble wybrać, by były wygodne, efektowne, pasowały stylem do naszego domu i krajobrazu, a przy okazji były funkcjonalne i trwałe?

Uniwersalne i ponadczasowe drewno

Drewniane meble ogrodowe wykonywane są z rodzimych lub egzotycznych gatunków drewna. Zawsze modne i zawsze piękne. Świetnie komponują się z zielenią. Odpowiednio zabezpieczane i konserwowane, są trwałe, dzięki czemu będziemy cieszyć się nimi wiele lat. Prócz tradycyjnych w kształcie i formie mebli ogrodowych, na FocusGarden znajdziemy również rozwiązania pasujące do nowoczesnych aranżacji.

Piękno natury

Meble rattanowe wyplatane są z różnego rodzaju egzotycznych palm. Rattan, to surowiec lekki i naturalny, a organiczne kształty mebli znakomicie wkomponowują się w ogrodową roślinność. Ich miękkie kształty, zachęcają do odpoczynku. Znakomicie wyglądają w połączeniu ze szkłem, poduszkami, pledami. By meble rattanowe, nie okazały się tylko jednosezonowym wydatkiem – należy o nie szczególnie dbać i odpowiednio konserwować. Nie lubią zbytniej wilgoci ani też przesuszenia, a poza sezonem bezwzględnie muszą zostać schowane do nieogrzewanego pomieszczenia.

Rattan nowoczesny

Meble z technorattanu wyplatane są z włókien z tworzywa sztucznego. Do złudzenia przypominają te, wykonane z naturalnego surowca. Bogata oferta, kształtów i form mebli z syntetycznego rattanu, daje nam możliwość aranżacji ogrodu czy tarasu zarówno stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Są trwałe, ciepłe, lekkie, wytrzymałe. W zasadzie nie wymagają specjalnej konserwacji, a jedynie od czasu do czasu odkurzenia i umycia wodą z detergentem, mogą „przezimować” na zewnętrz, nie odbarwiają się, nie odkształcają.

Metal w ogrodzie

Metalowe meble ogrodowe mogą być wykonane z lekkiego aluminium lub trwałej, odpornej stali. Jako, że metal jest materiałem przejmującym temperaturę otoczenia, często siedziska krzeseł czy leżaków, wykonane są z trwałej tkaniny lub wyścielane są miękkimi poduszkami. W zależności od formy, kształtów, dodatków nadają się do aranżacji ogrodów w klasycznym czy romantycznym stylu, jak i do designersko zaprojekowanych przestrzeni. Są trwałe, najczęściej odpowiednio zabezpieczone na etapie produkcji, nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Plastik może być stylowy

Meble z tworzywa sztucznego, nie muszą kojarzyć się z taniością, tandetą, brakiem stylu. Wybierając meble z tworzywa sztucznego, warto postawić na ciekawy design i kolorystykę. Plastik dobrze komponuje się z tkaninami, poduszkami, szkłem, metalem. Dobrej jakości tworzywa sztuczne, wzmocnione konstrukcyjnie, są materiałem trwałym, odpornym, niewymagającym zabiegów pielęgnacyjnych.

Więcej informacji znajdziesz na http://focusgarden.pl/


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz