Zamarzyła Ci się jednolita stylem i estetyczna kuchnia w zabudowie? Koniecznie sprawdź, jakie sprzęty AGD możesz i rzeczywiście warto zabudować, a jakie lepiej wybrać wolnostojące. Urządź swoją kuchnię efektownie, lecz jednocześnie funkcjonalnie. Pamiętaj, by zachować krótką drogę pomiędzy kuchenką, zlewem a lodówką – to ważny kuchenny trójkąt pracy.
Zmywanie naczyń w nowoczesnej kuchni
Zlewozmywak jest jednym z trzech punktów trójkąta kuchennego, który stoi na straży funkcjonalności przestrzeni w tym pomieszczeniu. Ale to przecież nie jedyne miejsce, które w nowoczesnej kuchni służy do mycia naczyń! Coraz częściej wstawia się do kuchni wydajne zmywarki, zwłaszcza gdy pracuje się przez wiele godzin i wraca do domu późno lub ma się liczną rodzinę generującą każdego dnia całkiem sporo brudnych naczyń.
Oceń, ile miejsca możesz poświęcić w kuchni na zmywarkę. Zmywarka do zabudowy 45 cm rewelacyjnie sprawdzi się w domu singla lub pary. Nie zajmie wiele miejsca, a umożliwia uporanie się z brudnymi talerzami i kubkami na bieżąco. Jeśli wybierzesz model z funkcją sparowania z telefonem, będziesz mógł nastawiać cykl mycia nawet będą w pracy. Zrobisz to na swoim smartfonie.
Czy warto zabudować lodówkę?
Zabudowanie lodówki budzi największe kontrowersje. Jest wiele modeli, które można ukryć w obszernej szafce typu słupek, jednak czy na pewno warto? Nowoczesne lodówki odznaczają się bardzo ładnymi designami, więc równie dobrze możesz znaleźć pasującą do wystroju lodówkę typu wolnostojącego.
Lodówka do zabudowy nie ma wygodnego panelu do sterowania na drzwiach, więc aby zmienić temperaturę, musisz ją otworzyć. Zapewnia też mniej miejsca wewnątrz, co sprawia, że schowasz w niej mniej produktów. Jeśli mieszkasz sam lub rzadko przebywasz w domu, śmiało możesz wybrać lodówkę do zabudowy.
Piekarnik i mikrofalówka – zabuduj je, by zachować jednolity styl
Piekarniki to jedne z najpopularniejszych sprzętów AGD, które służą do zabudowania. Najczęściej występują w modelu elektrycznym. Umożliwiają równe podgrzewanie kilku porcji, bez względu na ich ułożenie w komorze. Mogą też mieć znacznie więcej funkcji niż odpowiedniki gazowe. Skorzystasz z termoobiegu, termosondy, czyszczenia katalitycznego lub pyrolitycznego, podziału pojedynczej komory na dwie osobne przestrzenie.
Rzadziej słyszy się o mikrofalówkach do zabudowy, ale to także bardzo ciekawe rozwiązanie. O ile toster czy robot kuchenny bez problemu schowasz do szafki, o tyle mikrofalówka jest sprzętem zewnętrznym, ciężkim i topornym. Z tego powodu warto ją zabudować.
Płyta grzewcza do piekarnika w zabudowie
Wybierając piekarnik do zabudowy zamiast tradycyjnej kuchenki, musisz pamiętać o dokupieniu płyty grzewczej. Masz do wyboru m.in. klasyczną gazową, elektryczną, ceramiczną oraz indukcyjną. Najwięcej funkcji i największe bezpieczeństwo użytkowania zapewnia ta ostatnia. Nie sparzysz o nią ręki. Ponadto pola grzewcze dostosują się wielkością i kształtem do garnków, więc zapłacisz za dokładnie tyle energii, ile będzie potrzeba do podgrzania potrawy.