0
Opublikowany 5 września 2017 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Tapeta 3D – większe wnętrze bez przesuwania ścian

tapeta 3d
tapeta 3d

Zastanawiasz się jak udekorować ściany mieszkania o niewielkiej powierzchni? Trójwymiarowa tapeta, niezwykle modna propozycja, nie tylko nada nowoczesnego charakteru i stylu, pomoże również uzyskać optyczny efekt powiększenia przestrzeni.

Dzięki bogatemu wyborowi wzorów tapetę 3D można dobrać niemalże do każdego pomieszczenia.

Wrażenie trójwymiaru najczęściej uzyskuje się poprzez figury geometryczne oraz abstrakcje. Tych do wyboru jest niemało, fantazyjnie łączone kolorystycznie bryły, surowe, monochromatyczne sześciany, zaskakujące iluzyjnością kombinacje. W zależności od wyboru motywu i ściany, która zostanie nim pokryta, można regulować efekt „oddalenia”. Nie trzeba, a nawet nie należy dekorować wszystkich ścian jednakowo, wystarczy ozdobić jedną z nich trójwymiarową tapetą, by pomieszczenie zyskało niepowtarzalny charakter i optycznie się powiększyło.

Nie tylko geometria

Dla tych, którzy obawiają się, że taka dekoracja nie sprawdzi się w mieszkaniu i będzie zbyt awangardowa, znajdzie się wiele pięknych, klasycznych wzorów. Sprawdzi się choćby tapeta 3D w wersji strukturalnej. Malutkie wzory tworzące mozaikę na płaskiej powierzchni nadadzą delikatny efekt rozjaśnienia, tym samym przestrzenności.

 

 

Nie tylko surrealizm

Jeśli nie geometria czy abstrakcja, to klimatycznym wzorem sprawiającym wrażenie trójwymiarowości będzie motyw wzburzonej wody bądź lasu. Taka aranżacja nadaje pomieszczeniu charakteru i będzie idealnym tłem w stylu retro.

Nie tylko salon

Mała toaleta pod schodami? Niewielki aneks kuchenny? Może gabinet z biblioteczką? Trójwymiarowe tapety nie są przeznaczone jedynie do komercyjnych pomieszczeń, biur w industrialnym, surowym stylu, nowoczesnych, tematycznych klubokawiarni, gdzie mniej ważne jest praktyczne zastosowanie niniejszej dekoracji, a przede wszystkim chodzi o nieszablonowość i nadanie nietypowego wyglądu przestrzeni. Wiele wzorów tapet w trójwymiarze zostało zaprojektowanych na potrzeby zdobienia klasycznie urządzonych wnętrz. Do wyboru jest zatem wiele tapet nie mniej innowacyjnych niż wspomniana geometria. Jeśli zatem chcesz nadać oryginalności i niepowtarzalnej głębi ciasnej kuchni czy łazience, zdecyduj się na realistyczne motywy roślinne, imitację drewna bądź cegły czy ponadczasowe kropki i paski.

Dzięki flizelinowemu podkładowi taką tapetę nie tylko łatwo się nakłada i zdejmuje, ale ze względu na winylową powłokę, która jest odporna na szorowanie i wilgoć, można ozdobić nią ścianę w niewielkiej łazience czy toalecie.

Pokój z bajki

Udekorowanie pokój dziecka tapetą 3D sprawi, że poczuje się jak w bajce. Bogactwo kolorów i wzorów dla najmłodszych i nieco starszych mieszkańców to motywy z ulubionymi bohaterami kreskówek. Na suficie efektownie będzie się prezentować galaktyka, i inne wzory kosmiczne. Zachwycający może okazać się podwodny świat albo dinozaur wychodzący ze ściany. W pokoju dziecka wrażenie zrobi ściana zdobiona przestrzennymi autami, a koleżanki będą oczarowane połyskującymi, trójwymiarowymi księżniczkami.

Wśród propozycji nowoczesnych tapet na ścianę, te trójwymiarowe, mimo że są młodym to już niezwykle popularnym elementem dekoratorskim.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz