0
Opublikowany 16 października 2017 autor ztaraszewska w Inspiracje
 
 

Jak udekorować wnętrze w stylu EKO?


Styl EKO to manifestacja poszanowania dla środowiska naturalnego. Dodatki z odzyskanych materiałów to jednak nie tylko wyraz proekologicznego podejścia do życia, ale także bardzo wysublimowana i elegancka ozdoba. Zobacz najmodniejsze z nich.

Dodatki z recyklingowych surowców to szalenie oryginalny design, uwypuklony charakterystycznymi kształtami i stonowaną kolorystyką. Nowością są awangardowe ozdoby i dodatki, które tworzy się ręcznie z recyklingowego papieru. To, co zaskakuje to zadziwiająca struktura, w niczym nieprzypominająca surowiec, z którego powstały. Przypominają one bowiem nie papier, a asfalt, beton, gumę czy nawet skórę naturalną. Co więcej, specjalny sposób przetwarzania papieru oraz pokrycie z naturalnego lateksu sprawiają, że takie ozdoby są w 100 proc. wodoodporne oraz nietłukące.

Jakie ozdoby powstają z papieru?

To na przykład designerskie wazony, świeczniki, misy i tace, osłonki na donice czy galanteria biurowa. Ich niekwestionowanym wyróżnikiem jest nietypowy, praktycznie niemożliwy do podrobienia, inspirujący design i świetna kolorystyka bazująca na palecie stonowanych, typowo skandynawskich barw. Co ciekawe, obok szarości, bieli, beży i pastelowych wybarwień innych wariantów kolorystycznych, wyjątkowo pojawia się tutaj matowa czerń.

OOhh…!

Wystój wnętrz w stylu EKO to przytulność wprowadzana przez naturę, która tchnęła nowe życie w już niepotrzebne czy odzyskane materiały. Nowoczesność łączy się z tradycją, a przedmioty będące ozdobą wnętrza podkreślają dbałość o środowisko naturalne, wywołując pełne entuzjazmu okrzyki: „OOhh!”.

Źródło: OOhh


ztaraszewska