0
Opublikowany 12 czerwca 2018 autor Izabela Krzyczkowska w Inspiracje
 
 

W tym domu króluje kotKot jest sympatycznym zwierzęciem. Jest indywidualistą, chodzi własnymi ścieżkami, nie zawsze ma ochotę na pieszczoty. Z kotami związane są różne wierzenia: od szczęścia w domu do przynoszenia pecha. Dla wielu osób jest pasją życia. Jeżeli z różnych powodów ktoś nie może trzymać kota w domu, a bardzo kocha te zwierzęta, może dać temu wyraz umieszczając w domu kocie dodatki

Kocia inspiracja

Koty zaskarbiły sobie sympatię ludzi. Dostrzegli to producenci dodatków do wnętrz. Ilość produktów inspirowana mruczącymi przyjaciółmi widoczna jest w każdym sklepie z artykułami dekoracyjnymi.

Kot cały czas z nami

Miłośnicy kotów najchętniej wszędzie zabieraliby zwierzę. Niestety, nie we wszystkie miejsca można wziąć ukochanego czworonoga. Do pracy, sklepu, szkoły, na basen nie możemy przyjść z kotem. Wszędzie możemy mieć coś z wizerunkiem kota. Długopis, kubek, figurka z wizerunkiem kotka to rzecz, którą można mieć przy sobie.

Popularne dodatki z rysunkiem kota.

Fani kotów nie mogą narzekać na brak asortymentu dodatków z wizerunkiem ulubionego zwierzaka. Kot zdobi kubki, wieszaki, talerze, zegary, miseczki, zaparzacze do kawy, zeszyty, opakowania kredek, farb, poszewki, miseczki, filiżanki i szklanki. W kształcie kota produkowane są figurki i maskotki. Kocie postacie z bajek to ulubione aplikacje na dziecięcą odzież. Dostępne są również obrazy i tapety z wizerunkiem kota.

Sypialnia z wizerunkiem kota

Wizerunki zwierząt sprawiają, że wnętrze wydaje się przytulne. Pościel, narzuta, czy lampka z wizerunkiem kota świetnie wyglądają w sypialni. Koty to przecież śpiochy, a więc przedmioty z ich mordkami zachęcają do odpoczynku i zapewniają regenerujący sen. Koty również kojarzą się z zalotami, romantycznością i płodnością, więc tym bardziej są znakomitym dodatkiem do sypialni.

Dodatek do salonu

Koty to eleganckie zwierzęta, lubiące czystość. Dodatki z wizerunkami kotów to bardzo dobry pomysł na upiększenie salonu. Można na ścianie powieść zegar z wizerunkiem kota, dodać do9 tego obraz z kotem. Figurki z kotem można ustawić na regałach, a koci komplet kawowy umieścić w szklanej witrynie. Tapeta z kotem, czy obraz z wizerunkiem tego zwierzęcia i zabawnym podpisem w zupełności wystarczą, aby podkreślić zamiłowanie do kotów. Podobnie, jak z innymi motywami dekoracyjnym, również z obrazem kota nie należy przesadzać. Powieszenie na ścianie kilku kocich obrazów, poustawianie w tym samym pomieszczeniu kilku figurek kota i dywan z kotem stworzą wrażenie przesytu. To jedynie krok od kiczu. Otoczenie się ze wszystkich stron kotami może być przytłaczające.

Minimalizm dodatków

Kocie dodatki, jak wszystkie wzory dekoracji nie lubią przesytu. Jeden lub kilka kocich elementów w zupełności wystarczą, aby uzyskać dekoracyjny efekt i podkreślić swoją miauczącą pasję. Niezwykle pięknym dodatkiem będzie zdjęcie swojego pupila w eleganckiej ramce. Czyż może być piękniejszy kot niż własny czworonożny przyjaciel? Zdjęcie swojego pupila można postawić w każdym miejscu w domu. Wszędzie będzie uroczą , słodką dekoracją. Oprócz upiększającego efektu zdjęcie pupila przywołuje wspomnienia związane z kotem. Kupne wizerunki kota , choć śliczne, to jednak dalekie są od urody prywatnego kota.

Jak wybrać kocie dodatki?

Przed kocich dodatków, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy uzyskać, jedynie efekt dekoracyjny, czy też oczekujemy użyteczności rzeczy z wizerunkiem kota. Jeżeli chcemy, aby kot był jedynie dekoracyjnym elementem wyposażenia, to bardzo dobrym wyborem będą figurki i obrazy z wizerunkiem tego zwierzaka. Jeżeli chcemy, aby dodatek był użytecznym przedmiotem, to doskonałym pomysłem jest zakup kubka, pościeli, talerzy, czy narzuty, na której widnieje podobizna kota. Dobór kolorów zależy od kolorystyki wnętrza i gustu kupującego. Trudniejsze do wkomponowania są przedmioty z wizerunkiem kotów dziko żyjących. Trzeba mieć sporo wiedzy i wyczucia dekoratorskiego, aby wkomponować te przedmioty do wnętrza naszego mieszkania i osiągnąć elegancki efekt.


Izabela Krzyczkowska