0
Opublikowany 2 stycznia 2017 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Czy warto inwestować w niewymiarowe okna i drzwi?Współczesna branża budowlana zapewnia wiele możliwości, dzięki którym zbudowanie wymarzonej nieruchomości staje się znacznie prostszym zadaniem. Warto zwrócić uwagę na poszczególne elementy wykończeniowe, w tym przede wszystkim okna i drzwi. Obecnie wiele firm zajmuje się ich sprzedażą, z uwzględnieniem modeli o standardowych parametrach.

Artykuł powstał we współpracy z firmą W. Awruk

Nie każdy jednak jest zainteresowany takimi produktami – jeśli ktoś preferuje okna lub drzwi w niebanalnej odsłonie, może zdecydować się na inwestycję w niewymiarowe modele. Firmy zajmujące się projektowaniem i realizacją oryginalnych elementów wykończeniowych wychodzą naprzeciw potrzebom potencjalnego klienta i są w stanie podjąć się najbardziej nietypowego zlecenia.

Wykończenie budynku – okna i drzwi w niestandardowych wymiarach

Niewymiarowe okna i drzwi są świetnym rozwiązaniem w przypadku nietypowych nieruchomości. Czasami projekt budynku zakłada zastosowanie niestandardowych elementów wykończeniowych. Jeśli okna lub drzwi o najpopularniejszych parametrach okażą się za małe lub za duże względem danej nieruchomości, lepszym wyborem będzie zastosowanie modeli o niestandardowych wymiarach. Obecnie wiele firm zajmuje się tego typu działalnością i są one w stanie wykonać elementy wykończeniowe idealnie dostosowane do specyfiki konkretnego budynku. Ponieważ jest to usługa realizowana na specjalne życzenie klienta, wiążę się z nieco wyższymi kosztami.

Oryginalne okna i drzwi – najciekawsze propozycje

Elementy wykończeniowe w niestandardowych wymiarach mogą być prawdziwą ozdobą całej nieruchomości. Warto podkreślić, że dla wielu osób główną motywacją do zdecydowania się na takie rozwiązania są przede wszystkim względy estetyczne. Efektowne okna zapewniają nieruchomości unikalny charakter – co okaże się istotne zarówno pod kątem budynków mieszkalnych, jak i obiektów użyteczności publicznej.

Amatorzy niestandardowych rozwiązań architektonicznych chętnie decydują się na elementy dostosowane do otworów w kształcie bulaja czy półksiężyca. Można także skusić się na okna w idealnie okrągłej lub w trójkątnej formie. Profesjonalne firmy są w stanie sprostać najbardziej nietypowym oczekiwaniom, czego dowodem są propozycje w kształcie gwiazd lub krzyży. Zdjęcia obrazujące realizacje tego typu projektów można znaleźć w Internecie. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ mogą być świetną inspiracją do tego, aby samemu zastosować elementy wykończeniowe w najbardziej oryginalnych odsłonach.

Niewymiarowe okna i drzwi – wady i zalety

Wykończenie budynku może okazać się kosztowniejsze, jeśli zdecydujemy się na elementy o niestandardowych parametrach. Zamówienia dotyczące nietypowych okien i drzwi zawsze wiążą się z wyższą ceną. Warto jednak zaznaczyć, że wysokość kosztów jest zależna nie tylko od kształtu, ale także od tworzywa, z jakiego mają zostać wykonane wybrane elementy wykończeniowe. Obecnie bez wątpienia najpopularniejsze są okna PCV, ale można także skusić się na eleganckie okna drewniane lub produkty na bazie aluminium. Niektóre firmy oferują również modele wykonane z kompozytu poliestrowo-szklanego.

Cena jest zatem zależna od zastosowanego tworzywa, co dodatkowo należy mieć na uwadze. Główną zaletą niestandardowych elementów wykończeniowych nieruchomości są przede wszystkim względy estetyczne. Tego typu okna i drzwi zachwycają unikalnym designem, dlatego nie sposób odmówić im dekoracyjnego charakteru. Jednocześnie producenci dbają o ich odpowiednią jakość, w trosce o komfort użytkowników danej nieruchomości. Oryginalne okna PCV są zatem nie tylko atrakcyjne, ale i bardzo funkcjonalne – szczególnie, jeśli skusimy się na produkty na bazie wytrzymałych tworzyw o najwyższej jakości.

Warto zainwestować w niestandardowe drzwi lub okna, ponieważ jest to inwestycja na długie lata. Wysokiej klasy elementy wykończeniowe przez dłuższy czas będą zachwycać atrakcyjną estetyką i jednocześnie będą doskonale sprawdzać się w podstawowej roli. Nic dziwnego, że coraz więcej Polaków decyduje się na takie rozwiązanie, a nieco wyższa cena nie jest dla nich problemem.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz