Generalny remont mieszkania pociąga za sobą wiele zmian i często niemałe koszty. W natłoku spraw, które obejmują aranżacje poszczególnych pomieszczeń oraz wybór dostosowanych do wnętrza mebli, decyzje dotyczące takich szczegółów, jak wygląd i funkcjonalność zastosowanych we wnętrzu włączników zazwyczaj pozostawia się na koniec. Nie oznacza to jednak, że jest to kwestia mniej istotna od innych czy że nie warto poświęcić jej więcej uwagi. Sprawdź, czym charakteryzują się nowoczesne, dotykowe włączniki i dlaczego warto się na nie zdecydować.
Aranżując mieszkanie, zdecydowana większość inwestorów wybiera klasyczne włączniki. To standardowe rozwiązanie, stosowane we wnętrzach od wielu lat. Na rynku pojawiała się jednak nowość, która łączy w sobie wiele zalet. To nowoczesny, dotykowy włącznik, który podnosi standard wykończenia wnętrza.
Efektowny wygląd
Włączniki dotykowe Livolo – bo o nich tu mowa – są przykładem doskonałego wzornictwa i nowoczesnej stylistyki. Świetnie sprawdzają się zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i biurowych. Cechuje je wysoka jakość wykonania oraz efektowny design. Z czego powstają włączniki Livolo? Do ich produkcji wykorzystuje się szkło. Taki materiał powoduje, że sprawiają wrażenie delikatnych i estetycznych. Ich gładka powierzchnia to w rzeczywistości panel dotykowy, za pomocą którego możemy sterować oświetleniem.
Minimalistyczny styl włączników Livolo i ich skromna linia to atuty w nowoczesnych i nastawionych na proste rozwiązania wnętrzach. Możliwość wyboru paneli w różnych kolorach pozwala dopasować je do konkretnych wymagań użytkownika oraz aranżowanego aktualnie wnętrza. Przykłady włączników Livolo – ich różnorodność oraz sposoby zastosowania poznamy, odwiedzając stronę Gajwer.
Do czego służą włączniki Livolo?
Poszukujesz prostych, a zarazem nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań do domu? Koniecznie zapoznaj się z tym, co oferują włączniki Livolo. Ich funkcjonalność wykracza daleko poza to, co mogą nam dać klasyczne włączniki. Dzięki nim zyskujemy nie tylko możliwość włączania i wyłączania światła, ale także regulacji jego jasności. Ściemniając światło we wnętrzu, użytkownicy zyskują możliwość dopasowania jego natężenia do aktualnych potrzeb i sposobu użytkowania. Sterowanie oświetleniem odbywa się za pomocą dotyku. To atut, jaki zyskujemy dzięki zaawansowanej technologii.
Warto zwrócić uwagę, że włączniki Livolo mogą służyć nie tylko do sterowania oświetleniem, ale również zamontowanymi w oknach roletami oraz żaluzjami.
Komfort użytkowania
Nie wszyscy konsumenci wiedzą, że obecnie można pozwolić sobie na rozwiązanie, które umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem. Co więcej, nie leży ono poza zasięgiem przeciętnego użytkownika. Wręcz przeciwnie – obecnie może pojawić się niemal w każdym domu. Wymaga jedynie zastosowania odpowiedniego osprzętu.
Włączniki dotykowe mogą zostać wyposażone w pilota. Dzięki temu włączanie i wyłączanie światła, ustawianie jego natężenia oraz sterowanie roletą lub żaluzją nie wymaga od użytkownika podchodzenia do panelu dotykowego. Możliwość zdalnego sterowania to kolejna zaleta, która podnosi standard wnętrza i komfort jego użytkowania.
Bezpieczeństwo i wygoda
Czy znasz tę sytuację, kiedy wychodząc w nocy z sypialni, jesteś zmuszony szukać po omacku włącznika światła? To przykład z życia wzięty, o którym na podstawie własnych doświadczeń może opowiedzieć wielu z nas. Tymczasem proste i praktyczne rozwiązanie tego problemu pojawiło się już wcześniej w niektórych klasycznych włącznikach.
W przypadku włączników Livolo ten trend to kontynuacja wprowadzonych wcześniej rozwiązań. Podświetlany dotykowy włącznik ułatwia jego zlokalizowanie w ciemności i eliminuje ryzyko niebezpiecznego upadku lub uderzenia.
Możliwość programowania
Nie są to jednak jedyne atuty. Panel dotykowy włącznika może być programowany. Co to oznacza? Umożliwia zapamiętanie preferowanych przez użytkowników ustawień. Nawet jeśli wystąpiły wcześniej przerwy w dostawie energii elektrycznej do domu lub miała miejsce jakaś awaria, włącznik dotykowy jest w stanie samoczynnie wrócić do wprowadzonych przez inwestora ustawień.
Informacje podsumowujące
Włącznik dotykowy przekonuje do siebie coraz więcej osób. Jego liczne zalety sprawiają, że w wielu pomieszczeniach (nie tylko mieszkalnych) zaczyna zastępować klasyczne włączniki. Charakteryzuje się eleganckim, nowoczesnym, ale jednocześnie minimalistycznym wyglądem. Doskonale koresponduje ze współczesną stylistyką we wnętrzach. Daje też znacznie więcej możliwości niż klasyczne włączniki. Umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem oraz jego ściemnianie. Pozwala też zapamiętywać preferowane ustawienia i wracać do nich po chwilowych przerwach w dostawie prądu.
Włączniki dotykowe, podobnie jak te klasyczne, są dostępne w różnych konfiguracjach – pojedyncze, podwójne, a także w większej ilości. Dzięki czemu zyskujemy we wnętrzu szerokie możliwości aranżacyjne i możliwość dostosowania funkcjonalności włączników do własnych potrzeb.