0
Opublikowany 26 listopada 2017 autor Art Branżowy w Blog
 
 

Wszystkie zalety surowego betonu we wnętrzach

beton architektoniczny
beton architektoniczny

W polskich domach i mieszkaniach coraz częściej spotkać się można z surową stylistyką industrialną. Ten trend w urządzaniu wnętrz polega na urządzeniu ich w taki sposób, jakby były dawnymi pomieszczeniami przemysłowymi – na przykład wnętrzami fabryk – przekształconymi w miejsca, w których mogą mieszkać ludzie. Decydując się na taką specyficzną stylistykę, musimy pamiętać o tym, aby zastosować odpowiednie rozwiązania aranżacyjne. Bez wątpienia jednym z nich jest surowy beton, który mimo pewnych kontrowersji z nim związanych, prezentuje się naprawdę świetnie.

Surowy beton architektoniczny we wnętrzach

Surowy beton już od dawna można często spotkać chociażby w muzeach i galeriach sztuki, gdzie nadaje wnętrzom awangardowego klimatu. Należy pamiętać o tym, że surowy beton daje wrażenie elementu swego rodzaju niedokończonego i z pewnością będzie przyciągał spojrzenia wszystkich naszych gości. Już niewielki akcent surowego betonu w naszym wnętrzu da fenomenalny efekt, który naprawdę odmieni całą aranżację.

Zdecydowanie najczęściej surowy beton stosowany jest do dekoracyjnego wykańczania ścian. Taka duża, pionowa powierzchnia będzie świetnie prezentować się solo, ale z powodzeniem może również stać się tłem dla utrzymanego w nowoczesnych klimatach obrazu. Nieco bardziej odważni inwestorzy mogą zdecydować się sufit wykończony surowym betonem. Jeżeli zależy nam na naprawdę niespotykanej aranżacji wnętrza, doskonałym pomysłem będzie wykonanie betonowej podłogi bądź schodów.

Jeżeli zależy nam tylko na delikatnych, industrialnych akcentach i chcemy oszczędnie wykorzystać surowy beton w naszym mieszkaniu, to również uzyskamy zachwycający efekt. Z betonu można wykonać nowoczesne blaty kuchenne bądź łazienkowe. Niezwykle efektowną dekoracją są również betonowe donice. Coraz częściej spotkać się również można z wykończonymi surowym betonem kominkami.

Materiał, jakim jest surowy beton, daje szereg możliwości wyboru jego charakterystycznych cech. Jego ostateczny wygląd zależy w dużej mierze od wykorzystanej techniki deskowania, czyli wygładzania betonowej powierzchni. Aby nadać betonowej powłoce niebanalnego charakteru, możemy wykorzystać do deskowania naturalne drewno z wyraźnie zaznaczonymi słojami, które odbiją się na powierzchni betonu. Inne ciekawe faktury można uzyskać, stosując wszelkiego rodzaju specjalistyczne gładkie matryce. Z kolei, jeżeli zależy nam na idealnie gładkiej powierzchni, warto sięgnąć po płyty stalowe, bądź specjalną, wodoodporną sklejkę.

Surowy beton pięknie komponuje się z naturalnym drewnem o wyraźnej fakturze, gdyż połączenie to bazuje na interesującym, kontrastowym efekcie. Również efektowne duże przeszklenia świetnie sprawdzą się jako towarzystwo dla betonowych elementów. Pamiętajmy jednak o tym, że beton musi pochodzić od wysokiej klasy dostawców, aby prezentował się estetycznie przez długie lata. Najwyższej jakości beton dekoracyjny można znaleźć na stronie Cemexbeton.pl.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe