1
Opublikowany 27 listopada 2017 autor Adam Budowlany w Wiedza budowlana
 
 

Tereny nadmorskie atrakcyjne dla kupców nieruchomości

Tereny nadmorskie zakup nieruchomości
Tereny nadmorskie zakup nieruchomości

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2016 roku oddano do użytku ponad 79 tys. mieszkań deweloperskich. Coraz częściej nieruchomości w Polsce kupują obcokrajowcy, w 2016 nabyli oni blisko 6,4 tys. apartamentów i mieszkań, jak podaje firma Prestige. Porównując wynik do danych MSWiA było to o 24% więcej niż w 2015. Mieszkania nad Bałtykiem cieszą się dużym zainteresowaniem Niemców i Skandynawów.

Czynniki wyboru nadmorskich mieszkań

Coraz częściej klienci decydują się na kupno mieszkań i apartamentów nad Bałtykiem dlatego, że jest to inwestycja, która na pewno się zwróci. Poza tym zagraniczni właściciele mogą przyjechać na tani wypoczynek do Polski. Wynajem kwatery w sezonie przynosi duże zyski i bardziej się opłaca niż trzymanie pieniędzy w banku.

Wzorem zachodniego trendu deweloperzy zaczęli budować nad Bałtykiem ekskluzywne apartamenty ze spa, basenem, siłownią i dostępem do opieki medycznej. Właściciel mieszkania może początkowo oddać je pod wynajem, a na emeryturze mieszkać tam i mieć dostęp do szerokiej gamy usług. Na zachodzie takie hotele traktuje się jak luksusowe domy spokojnej starości.

Rynek nieruchomości nad Bałtykiem

Firmy deweloperskie często oferują apartamenty i mieszkania w systemie condo – prywatnym inwestorom. Rynek nieruchomości nad morzem ciągle się rozwija, bo zakup mieszkań czy apartamentów nie wiąże się z koniecznością brania czynnego udziału w wynajmie. Obowiązki związane z wynajęciem nieruchomości bierze na siebie firma zajmująca się condohotelami. Kupno apartamentu jest pewnego rodzaju obligacją z 7 procentową stopą zwrotu rocznie.

Gdzie kupić?

Zainteresowaniem inwestorów cieszą się największe polskie kurorty jak: Międzyzdroje, Kołobrzeg, Sopot, Gdańsk. Obecnie boom na kupno nadmorskich nieruchomości można zauważyć na całym wybrzeżu. Luksusowe domy i apartamenty na sprzedaż dostępne są na: burco.pl/nieruchomosci-nad-morzem/domy. Firma Burco Development Polska posiada kompleksy w Rogowie i Ustroniu. Proponowane domy są częścią osiedla Beach Gardens w Rogowie. Lokale na sprzedaż mają od 115 do 132 m2. W każdym dostępnym domu można zainstalować kominek, dodatkowo przy posesji znajduje się piękny ogród i miejsce parkingowe.

Rynek nieruchomości na wybrzeżu dynamicznie się rozwija, kupno mieszkania lub apartamentu jest świetną inwestycją na przyszłość. 


Adam Budowlany

 
inzynier i pasjonat budownictwa zwłaszcza jednorodzinnego.