1
Opublikowany 18 września 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Zobacz najnowsze trendy wyposażenia wnętrzJeszcze do niedawna nieskazitelnie białe, skandynawskie wnętrza wiodły prym we wszystkich wnętrzarskich poradnikach. Trudno było sobie też wyobrazić, że trend ten kiedyś przeminie, a jednak… Obecnie stawiamy na kolory i to nie byle jakie, bo ciemne, nasycone oraz wyraziste.

Nie przemija moda na naturalne dodatki, najlepiej te z drewna oraz materiały typu metal, szkło i beton. Zapraszamy na mini-przewodnik po trendach.

Kiedy urządzamy wnętrza domu stawiamy przede wszystkim na wygodę oraz funkcjonalność. Lubimy śledzić obowiązujące trendy i przemycić chociaż kilka elementów do naszego salonu lub sypialni. Tym bardziej, że wiele z modnych elementów wyposażenia na długo zostaje w katalogach lub staje się nowym stylem. Jakie zmiany w aranżacji wnętrz warto znać?

Zieleń i granat na ścianach

Po wielu sezonach mody na biel tak ciemne kolory mogą okazać się zaskoczeniem. Głęboka, butelkowa zieleń i intensywny granat to odcienie, które projektanci uważają za najmodniejsze. Zielone lub granatowe kanapy, fotele oraz tekstylia od zawsze cieszyły się zainteresowaniem, jednak tym razem idziemy o krok dalej i barwy te królują przede wszystkim na ścianach, tworząc zupełnie inny wymiar aranżacji. Pokoje stają się ciemniejsze, bardziej eleganckie i przypominają zamkowe komnaty, ale jest w nich także przytulność, melancholia oraz magia. To rozwiązanie zdecydowanie dla osób odważnych, które nie boją się zmian i chętnie eksperymentują z designem. Warto pamiętać, że ciemne kolory najlepiej prezentują się na dobrze oświetlonych dużych przestrzeniach, oraz zestawione z wyważonymi dodatkami.

Drewno nie tylko na podłodze

Drewno to materiał, który pasuje do każdej aranżacji, dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby kiedykolwiek wyszło z mody. Obecnie wśród trendów znajdziemy nie tylko drewniane meble, ale także dodatki, takie jak: zegar ścienny, lampa czy wazon. Zestawione z drewnianą podłogą, stolikiem czy skrzynkami dają bardzo ciekawy efekt. Za sukcesem drewna stoi przede wszystkim jego uniwersalność i dopasowanie do innych materiałów oraz trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Nie sposób nie wspomnieć o estetyce i atrakcyjnym wyglądzie. Drewno wprowadza do wnętrz ciepło, przytulność oraz spokój, co doskonale wpływa na budowanie domowego ogniska.

Złote i miedziane dodatki

O ile w przypadku ścian i mebli stawiamy na odważne kolory zieleni czy granatu, tak w dodatkach idziemy w zupełnie inną stronę. Tutaj prym wiedzie złoto i miedź, czyli odcienie luksusu, elegancji oraz stylu. Mogą to być naturalne miedziane dekoracje lub inne tworzywa pomalowane na złoto – ramki do zdjęć, zegar ścienny czy ceramika. Bez względu na to czy pomieszczenie urządzono w jasnej czy w ciemnej kolorystyce, złoto dodaje mu blasku i sprawia, że całość wygląda bardziej efektownie. Łatwo dopasować je do bieli, pudrowego różu, czerni czy zieleni. Jeśli nie chcemy wprowadzać zbyt drastycznych zmian, wymiana dodatków na te złote będzie doskonałym odświeżeniem wnętrza.

Trendy się zmieniają, ale pozostaje atmosfera, dlatego aranżując przestrzeń swojego domu przede wszystkim słuchajmy potrzeb domowników i twórzmy miejsce, do którego chce się wracać po ciężkim dniu. A stylowe dodatki niech będą dopełnieniem całości.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz