0
Opublikowany 11 sierpnia 2018 autor Art Branżowy w Inspiracje
 
 

Wystrój balkonuW PRL-u balkony służyły jedynie do suszenia ubrań lub też gromadzenia na nich różnego rodzaju sprzętu (np. rowerów). Od tamtych czasów wiele się zmieniło. Dziś ludzie, wprost upodobali sobie tę powierzchnię na popołudniowy relaks z rodziną i przyjaciółmi, delektowanie się świeżym powietrzem i cudowną pogodą. To z kolei wpłynęło na wygląd współczesnych balkonów, na których aranżację, pomysłów nie brakuje. Każdy może mieć balkon, taki jak sobie wymarzył. Zarówno piękny, jak i funkcjonalny. Jak to uczynić? Poniżej kilka praktyczno-stylistycznych wskazówek.

Kwiaty to podstawa

Na balkonie nie może zabraknąć kwiatów. Po jakie gatunki sięgnąć najlepiej?  W polskich warunkach klimatycznych sprawdzą się tak popularne pelargonie, lobelie, surfinie czy petunie. Powieszone na balustradzie, w skrzynkach lub nawet zwisające z sufitu, w ozdobnych donicach, nadadzą powierzchni balkonowej niesamowitego uroku i wniosą ogrom życia. Oprócz kwiatów warto zainwestować w zioła. Wtedy poczujemy się, jak w prawdziwym raju, w którym spędzanie czasu, będzie niesamowitą przyjemnością.

Jaką podłogę założyć na balkonie?

Dość ważną rolę na balkonie odgrywa podłoga. Do wyboru mamy popularną terakotę, drewno oraz sztuczną trawę. Terakotę świetnie ozdobi barwny, kwiatowy dywan, jeśli zaś chodzi o drewno, to koniecznie trzeba postawić na twarde i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Najlepiej sprawdzi się modrzew. Jeśli zaś chcemy, aby balkon wyglądał, jak ogród, właściwą opcją będzie wybór sztucznej trawy. Jest ona niezwykle miękka i odporna na deszcz. Stąpanie po niej, gołymi stopami, to prawdziwa przyjemność. Na sztuczniej trawie, świetnie będą wyglądały ozdobne poduszki, na których można usiąść lub po prostu przyłożyć głowę.

Bez mebli ani rusz

Dziś balkon to nie tylko wiszący ogródek za oknem, ale również w okresie letnim dodatkowe pomieszczenie. A to z racji tego, że możemy na nim umieścić stolik z krzesłami (tu można zjeść śniadanie lub inny posiłek), a nawet jeśli balkon jest spory, doskonale odnajdzie się na nim do wyboru; leżak, hamak, huśtawka albo modne, letnie łóżko, umieszczone na popularnych paletach. Jednym słowem, bez mebli na balkonie ani rusz. W słoneczne dni warto też zaopatrzyć się w parasol albo moskitierę, które osłonią przed prażącym słońcem, a kiedy na balkonie chcemy spędzić romantyczny wieczór, nie zapomnijmy o oświetleniu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Lampiony lub lampy stojące sprawdzą się doskonale.

Mając tak wspaniale urządzony balkon, dobrze jest zadbać o bezpieczeństwo wszystkich jego elementów. W jaki sposób? Świetnym rozwiązaniem będzie zakup odpowiednich pokrowców i worków, które ochronią meble i rośliny przed trudnymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, burze, mróz, wilgoć), ważne, aby dopasować odpowiedni rozmiar i materiał. Więcej na ten temat można znaleźć na tej stronie https://sklep.batao.pl/pokrowce-na-meble-ogrodowe-cat-78.html tu specjaliści, znający się na rzeczy pozwolą wybrać najodpowiedniejszy pokrowiec, spełniający najwyższe normy jakości.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe