1
Opublikowany 17 czerwca 2019 autor Izabela Krzyczkowska w Inspiracje
 
 

Plakat na ścianie

meble do mieszkania
meble do mieszkania

Plakaty na ścianach, meblach i drzwiach zwykle kojarzą się z nastolatkami, którzy w ten sposób pokazują swoje upodobania muzyczne lub filmowe i oddają hołd swoim ulubionym artystom. Plakaty to nie tylko wizerunki sławnych ludzi, ale designerskie grafiki.

Tematyką mogą być popularne sentencje, cytaty,  dzika natura, bryły, miasto, motywy roślinne, najpopularniejsze symbole, krajobrazy, budowle, wzory z motywami dziecięcymi. Plakaty doskonale wyglądają w każdym stylu wnętrzarskim.  Sentencje i cytaty dotyczą każdej dziedziny życia od miłości i rodziny po humorystyczne ujęcie ludzkich przywar.

Tania metamorfoza ściany

Plakaty to doskonały sposób, aby niewielkim nakładem finansowym odmienić ściany. Projektanci wnętrz są zgodni, co do tego, że meble i ulubiony  kolor na ścianach to za mało, aby nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. W końcu dom to nie tylko budynek, ale także wnętrze, które powinno mieć swoją duszę. Wtedy człowiek czuje się w nim dobrze.    Plakaty sprawiają, że wnętrze staje się stylowe i pokazują gust właściciela i jego sposób widzenia świata. Można powiedzieć, że plakaty dekoracyjne to specyficzny sposób komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi. Tysiące wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś, co pasuje do jego wnętrza. Zazwyczaj wybiera się wzór lub sentencję odzwierciedlające marzenia, przekonania, uosobienie, zainteresowania.  Zaletą plakatów jest ich cena- zazwyczaj nie kosztują więcej niż 100 zł, przeciętnie od 40 do 80 zł i są znacznie tańsze niż obrazów czy tapety.

Do własnego domu i na prezent

Kupno prezentu urodzinowego, imieninowego, świątecznego, czy dla osoby, która urządza swoje mieszkanie to nieraz spory problem.  Kwiaty więdną, kubki, płyty, figurki różnego rodzaju, czy  filiżanki są banalne, a stylowa biżuteria jest droga. Plakaty na ścianę to świetny pomysł na upominek. Plakaty dekoracyjne charakteryzują się bardzo wysoką jakością i doskonałym nasyceniem kolorów. Fantastycznie prezentują się przez wiele lat, a ich kolory nie blakną. Plakaty w ramie stanowią znakomitą aranżację wnętrza, pasują praktycznie do każdego stylu, zarówno do nowoczesnego, jak i bardziej klasycznego wystroju wnętrza. To niebanalny prezent, któremu nie można zarzucić masowości, czy funkcji wybitnie użytkowej. Prezent będący gustowną ozdobą wnętrza z pewnością przypadnie do gustu osobom obdarowanym. Takim podarunkiem można obdarować ukochaną osobę, dziecko, rodziców, dziadków, nauczycieli, przyjaciół, współpracowników. To znakomity sposób na podziękowanie komuś, wyrażenie uczuć.  We własnym mieszkaniu znakomity efekt można uzyskać wieszając  na ścianie kilka plakatów z cytatami i tworząc swój osobliwy przekaz lub specyficzną, indywidualną galerię obrazów. Zaletą plakatu jest to, że bez problemu i dużego nakładu pracy można go wymienić na nowy i w ten sposób bardzo szybko dokonać zmian w wystroju pomieszczenia. Wystarczy zdjąć jeden plakat i powiesić drugi – bez brudu, kurzu, malowania. Plakaty w ramce można ustawić również na półce, czy na biurku. Mogą być nie tylko ozdobą mieszkania, ale także biura, kancelarii, czy gabinetu lekarskiego. W ofercie znaleźć  można plakaty przeznaczone do kuchni, łazienki, przedpokoju, pokoju dziecięcego młodzieżowego, do sypialni, restauracji. Dominujący kolor na plakacie można wybrać pod kolor ściany, bądź zdecydować się na stworzenie kontrastu. Możliwości aranżacyjnych związanych z wkomponowaniem w wystrój pomieszczenia plakatu jest mnóstwo i wszystko zależy od osobistej intencji twórczej. Plakaty na ścianę zakupimy nie tylko w sklepach internetowych, ale także w sklepach z artykułami dekoracyjnymi oraz w hipermarketach. 

Drobiazgi, takie jak plakaty na ścianę mają bardzo duże znaczenie dla wizualnego odbioru pomieszczeń przez klientów, dlatego są coraz popularniejszym elementem w wystroju wnętrz firmowych, czy mieszkań do wynajęcia. Designerskie grafiki stworzą z każdego miejsca przytulne wnętrze i są jednym z najtańszych sposób na dekorację ścian. To znakomite dopełnienie wnętrza


Izabela Krzyczkowska