0
Opublikowany 6 stycznia 2018 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Zamieszkanie w podwarszawskich miejscowościachKto z nas nigdy nawet przez chwilę nie pomyślał o zamieszkaniu w Warszawie? Dla wielu Polaków miasto stołeczne jest ucieleśnieniem marzeń o sukcesie i prestiżu. Jednak gdy spojrzymy na ceny za metr kwadratowy mieszkań w Śródmieściu czy Mokotowie, mogą one prysnąć jak bańka mydlana.

Za kwotę średniej wielkości lokalu, kupimy nowy dom w którejś z podwarszawskich miejscowości! Nic dziwnego, że coraz częściej poświęcamy możliwość mieszkania w mieście i przenosimy się z dala od niego. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Dziś postaramy się wam je przybliżyć!

Kto dokonuje takiej decyzji?

Kto najczęściej decyduje się na ten krok? Nie będzie to niespodzianką, gdy powiemy, że są to młode małżeństwa. Zwykle podyktowane jest to większym metrażem lokalu, zwłaszcza dla swojego potomstwa. Jeden lub dwa dodatkowe pokoje są jednym z najmocniejszych argumentów dla takich par, które za podobny lokal w mieście musiałyby zapłacić prawdziwą fortunę.

Największe obawy

Czego boimy się najczęściej w mieszkaniu poza dużym miastem? Odpowiedzią numer jeden są oczywiście dojazdy. Zastanówmy się, czy ten lęk jest uzasadniony. Przy założeniu, że posiadamy samochód, dotarcie do Warszawy z miejscowości takich jak Walendów czy Piaseczno zajmie nam maksymalnie pół godziny! Co z ludźmi nieposiadającymi własnego pojazdu? Zdziwicie się, ale w większości przypadków komunikacja miejska ma lepsze połączenia niż te w sercu miasta! Nie jest tak źle, jak myśleliście prawda?

Innym problemem, który martwi potencjalnych mieszkańców, jest odległość od najróżniejszych instytucji. Mówimy tutaj o miejscach takich jak galerie sztuki, kina czy przedszkola. Na całe szczęście, dostęp do nich jest coraz łatwiejszy, a w mniejszych miejscowościach powstaje, chociażby coraz więcej placówek edukacyjnych, które odciążą nas w dojazdach do Warszawy.

Podsumowanie

Wielu młodych ludzi z całej Polski ma swój „sen o Warszawie”. Niektórzy odnajdą się świetnie w szalonym tempie dużej metropolii, jednak coraz większa ilość mieszkańców decyduje się na ucieczkę z niej. Wszystko będzie zależeć od tego, czego poszukujemy w swoim codziennym życiu: spokoju i terenów zielonych wokół naszego domu lub gwaru ludzi i drapaczy chmur budujących miejską dżunglę.

Źródło zdjęć: walendowpark.pl


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz