0
Opublikowany 26 marca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Żyłki tnące – koniec problemów z wymianąUtrzymanie i pielęgnacja pięknego trawnika nie jest rzeczą prostą. Z roku na rok różne firmy prześcigają się z ofertami na coraz to nowsze kosiarki , podkaszarki, kosy . Mamy szeroki wybór narzędzi . Do większych powierzchni trawnika wybieramy kosiarki a do trudno dostępnych miejsc takich jak skalniaki , ogrodzenia nasz wybór pada na podkaszarkę lub kosę.

Z  tymi ostatnimi narzędziami ogrodniczymi większości użytkowników ma pewien problem z obsługą. Rzecz tyczy się  głowicy żyłkowej a ściśle  mówiąc wymiany zużytej żyłki tnącej . Często jesteśmy sfrustrowani  różną konstrukcją głowic tnących które wcale nie przyczyniają się do szybkiego i sprawnego nawinięcia żyłki na szpulę.  Wielokrotnie dochodzi do zaplątania się żyłki a luźne części które  występują w głowicy wpadają nam  w trawę . Jeżeli znajdziemy je to problem z głowy a jeżeli nie czeka nas kupno nowej głowicy tnącej.

 

Biorąc pod uwagę wszelkie te aspekty firma Oregon w tym sezonie dopuściła do  sprzedaży nowo skonstruowane i zaprojektowane z najwyższą starannością  narzędzia tnące rodziny  Gator ® SpeedLoad   Te nowe głowice scharakteryzować można trzema słowami : trwałe , łatwe i szybkie. Pod hasłem trwałe kryje się dwa razy dłuższa żywotność niż w przypadku standardowej głowicy – materiał z którego są wykonane to włókno szklane . Jeże natomiast chodzi o wymianę zużytej żyłki  ta odbywa się w sposób banalnie prosta i przyjemny dla operatora.  Nowe głowice nie posiadają  żadnych luźnych części a sam proces wymiany polega tylko na  umiejscowieniu nowego dysku żyłki w obudowie  narzędzia.  Wymiana żyłki w nowych głowicach zajmuje zaledwie 20 s co sprawia że nasza praca jest bardziej efektywna . Mniej czasy zmarnowanego na wymianę żyłki – więcej na pracę.

Jeżeli nie jesteś przekonany . Zobacz poniższy  filmik

Jeżeli piszemy o tym ,że nowe głowice są przyjazne dla użytkowników nie sposób pominąć  specjalnie zaprojektowanych żyłek które występują w tych narzędziach . A mianowicie nowa generacja żyłek sprzedawana jest w  postaci dysków – patrz zdjęcie

Dyski te są wygodne do transportu . Można przenosić je w małej  kieszeni  i są zawsze „ po ręką”

Żyłki do tych głowic występują w następujących rozmiarach

  • 2,0 x 4,32 m – w opakowaniu występują trzy sztuki
  • 2,4 x  3,86 m – w opakowaniu występują trzy sztuki
  • 2,4  x 7 m   –   w opakowaniu występują trzy sztuki

Sprawdź pozostałe oferty sklepu internetowego PolskiDrwal.pl


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz