0
Opublikowany 29 maja 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

AGD w zabudowie czy nie – sprawdź jak zaaranżować swoją kuchnię

agd-w-zabudowie-czy-nie
agd-w-zabudowie-czy-nie

Urządzając nową kuchnię, masz dwie możliwości: zabudować urządzenia AGD meblami lub też postawić na ich wolnostojące odpowiedniki. Sprawdź, co warto wiedzieć o obu tych rozwiązaniach i wybierz najlepsze dla siebie!

Zalety i wady AGD do zabudowy

Choć jeszcze kilkanaście lat temu nikt o tym nie słyszał, dziś urządzenia AGD przeznaczone do zabudowy spotykamy w zasadzie wszędzie. Jak to się stało, że tak szybko zdobyły tak dużą popularność? Do ich największych zalet można zaliczyć:

– nietuzinkową estetykę – jednolitemu wystrojowi kuchni, bez żadnych „rozpraszaczy”, nie sposób odmówić wyjątkowego wyglądu. Co więcej, taka aranżacja sprawdzi się tak w klasycznie, jak nowocześnie urządzonych wnętrzach;

– optyczne powiększenie przestrzeni – decydując się na schowanie sprzętów pod płytami meblowymi, zyskasz efekt jednolitej, spójnej powierzchni. To z kolei optycznie powiększy Twoją kuchnię – warto więc zdecydować się na taki trick w małych pomieszczeniach;

– łatwość utrzymania w czystości – jednolita zabudowa meblowa sprawi, że sprzątanie kuchni stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W końcu o wiele łatwiej zetrzeć zabrudzenia z gładkiej płyty niż wymywać je z trudno dostępnych zakamarków na obudowie sprzętów kuchennych.

Decydując się na zabudowanie sprzęty AGD, musisz jednak pamiętać o tym, że zazwyczaj należą one do tych z górnej półki cenowej – musisz więc przygotować się na nieco wyższy koszt zakupu. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że w przypadku awarii zabudowane urządzenia mogą sprawić nieco trudności. Najczęściej nie możesz ich bowiem naprawić samodzielnie, lecz konieczne jest wezwanie fachowca. Czasem, aby wyciągnąć zabudowany piekarnik czy lodówkę trzeba też zdemontować kilka sąsiadujących płyt meblowych.

Czy warto postawić na wolnostojące AGD?

Nie da się ukryć, że wolnostojące AGD nie dorównuje estetyką sprzętom zabudowanych pod frontami meblowymi. Wciąż możesz uzyskać ciekawy efekt, o ile wszystkie z nich będą utrzymane w jednym kolorze i to takim, który pasuje do ścian, podłogi i mebli. Kupując takie AGD, możesz też liczyć na to, że ich montaż będzie prosty i szybki, a w przypadków ewentualnych awarii bez trudu dostaniesz się do ich środkach – wystarczy je tylko odsunąć od ściany. Na uwagę zasługuje również sama cena wolnostojącego AGD, która jest po prostu znacznie korzystniejsza dla portfela – jest to więc świetnie rozwiązanie budżetowe.

agd w zabudowie tak czy nie

Największą wadą AGD, które pozostaje niezabudowane, jest bez wątpienia to, że wymagają nieco więcej wysiłku przy sprzątaniu. W końcu cała ich obudowa znajduje się na zewnątrz, jest zatem narażona na zabrudzenie podczas gotowania. Trzeba też pamiętać, że sprzątania wymagają nie tylko same sprzęty, lecz także szczeliny pomiędzy nimi a meblami – a ich wyczyszczenie może się okazać nie lada wyzwaniem.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe