0
Opublikowany 6 sierpnia 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Drzwi pasujące do wnętrza

drzwi wewnętrzne
drzwi wewnętrzne

Dbając o ogólny wystrój domu, nie można zapomnieć też o detalach, które mimo że są bardzo istotne, to często zwracamy w nich uwagę wyłącznie na funkcjonalność. Do elementów tych należą z pewnością drzwi.

Drzwi, szczególnie te główne, wejściowe, wybierane są przez nas przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa. Mają zapewnić nam komfort i spokój ducha, zarówno na co dzień, jak i podczas dłuższych wyjazdów, zapewniając, że żaden nieproszony gość nie pojawi się w mieszkaniu. Oczywiście, jest to właściwie najważniejsza kwestia, nie ma przecież nic bardziej istotnego, niż bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców. W dzisiejszych czasach nietrudno jednak o zakup drzwi, które będą posiadały szereg nowoczesnych zabezpieczeń, a przy okazji ich design będzie mieścił się w ponadczasowych trendach wystroju wnętrz. Warto więc zadbać, aby nasze drzwi łączyły w sobie te dwie cechy. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?

Drzwi wejściowe

To najważniejsze drzwi w naszym domu, czy mieszkaniu. To właśnie one witają w pierwszej kolejności naszych gości. One też mogą zapobiec ewentualnym włamaniom i kradzieżom, szczególnie podczas naszej nieobecności. Wybierając odpowiednie, na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać bezpieczeństwo, jakie mogą zapewnić. Nowoczesne modele posiadają systemy zabezpieczeń antywłamaniowych, które odstraszą, każdego złoczyńcę. Warto też zwrócić uwagę na ich grubość oraz materiał, z jakiego są wykonane. Na tym nie warto oszczędzać, ponieważ tylko najwyższej jakości modele, zapewnią domownikom stuprocentowe poczucie bezpieczeństwa.

Kiedy wybierzemy już parametry, które pozwolą odpowiednio zabezpieczyć dom, zwróćmy uwagę na design produktu. Jeśli jesteśmy właścicielami domu, warto, aby drzwi były dopasowane szczególnie do jego wyglądu zewnętrznego. Bardzo popularne w ostatnim czasie, są drzwi z elementami szklanymi. Należy jednak zwrócić uwagę, aby było ono odporne na stłuczenia, zarysowania, a także na uderzenia. 

Drzwi wewnętrzne 

W przypadku drzwi wewnętrznych, będziemy mogli skupić się przede wszystkim na ich dopasowaniu do wystroju reszty pomieszczeń. Mogą być one bowiem świetnym dodatkiem, który sprawi, że nasz dom stanie się jeszcze bardziej stylowy. To jakie drzwi wewnętrzne wybierzemy, będzie zależało przede wszystkim od preferowanego przez nas stylu. Najmodniejsze są albo te nowoczesne, albo w stylu vintage. 

Odświeżenie starych drzwi

Jeśli nie mamy ochoty kupować nowych drzwi, to w bardzo prosty sposób możemy unowocześnić i nadać charakteru starym. Nowe klamki drzwiowe, będą świetnym odświeżeniem, które da drzwiom drugie życie. W sklepach dostępne są różne rodzaje klamek, w różnym stylu. Taki mały detal może mieć świetny wpływ na wystrój całego wnętrza. Świetnym pomysłem jest też renowacja lub po prostu odmalowanie starych drzwi. 

Drzwi dwuskrzydłowe

Bardzo modnym elementem wystroju wnętrz w ostatnim czasie, jest zastosowanie wewnętrznych drzwi dwuskrzydłowych. Jest to zabieg, który stosowany był głównie w dawnych latach, jednak dziś, jest świetnym uzupełnieniem pomieszczeń w stylu retro. Drzwi takie, szczególnie dobrze prezentują się, jako wejście do gabinetu lub sypialni. 


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe