3
Opublikowany 25 stycznia 2013 autor Jaroslaw Wejda w Inspiracje
 
 

Bez brodzika – nowocześnie i ekskluzywnieDzisiejszy wpis poświęcony jest rozwiązaniu idealnie sprawdzającemu się w nowoczesnych łazienkach z kabiną prysznicową – mowa tu o kabinach bez brodzika z odpływem umieszczonym w płytkach ceramicznych. Owe rozwiązanie pozwala na optyczne powiększenie łazienki i stanowi ciekawą i oryginalną alternatywę dla tradycyjnych zastosowań łazienkowych. 

Pierwsze nad czym się zastanowimy będzie to jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z kabiny bez brodzika. Niewątpliwie daje nam ono zdecydowanie szersze pole do popisu jeśli chodzi o powierzchnię roboczą naszego prysznicu. Nie jesteśmy już zależni – tworząc kabinę prysznicową – od standardowych szerokości akrylowych czy metalowych brodzików – możemy więc stworzyć kabinę na miarę naszych indywidualnych potrzeb. Brak tradycyjnego brodzika okazuje się trafionym pomysłem również jeśli chodzi o aspekty estetyczne – kabina bez brodzika nadaje naszej toalecie ekskluzywnego, a jednocześnie bardzo oryginalnego i praktycznego charakteru. Ponadto tak zaaranżowane miejsce kąpieli jest szczególnie przyjazne dla osób starszych bądz niepełnosprawnych – daje im zdecydowanie większy komfort aniżeli standardowy brodzik.

Drugą część artykułu poświęcimy aspektom technicznym omawianego rozwiązania. Decydując się na kabinę prysznicową bez brodzika bezwzględnie musimy przestrzegać jednej reguły, a mianowicie tego, że odpływ z brodzika musi znajdować się wyżej od miejsca połączenia z pionem kanalizacyjnym (spadek odpływu zapobiegnie “zaleganiu” wody – będzie ona swobodnie odprowadzana). Kolejne o czym powinniśmy pamiętać to “śliskość” płytek. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku odpowiedni dobór płytek podłogowych. Powinny mieć one antypoślizgową fakturę z uwagi na fakt, że podczas kąpieli będą ciągle mokre i zbyt śliskie spowodują upadek bądz uraz domownika korzystającego z kąpieli. Kabina bez brodzika idealnie zda rezultat w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym – woda spływająca po powierzchni płytek będzie szybko wysychała. Warto także zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszej podłogi przed zawilgoceniami i grzybem – w wypadku zastosowania opisywanego przeze mnie rozwiązania nasza łazienka będzie na nie szczególnie podatna.

odpływ liniowy

W kolejnych artykułach opiszę krok po kroku jak samodzielnie wykonać brodzik z płytek ceramicznych.

Zródła: GrafikaGoogle, Urządzamy.pl 

Playlista “Bez brodzika, odpływ liniowy

 

Zdjęcia

 

Sinar AG Sinarback eMotion 75, Sinar eMotion generic camera interface

 
 
 
 
aco-showerdrain

aco-showerdrain

 

16-Mar-2005 20:13, SONY DSC-H1, 2.8, 6.0mm, 0.017 sec, ISO 64

 

11-Lis-2008 13:05, FUJIFILM FinePix S5500 , 2.8, 5.7mm, 0.017 sec, ISO 200

22-Sty-2010 11:23

22-Sty-2010 11:23

 

16-Lut-2011 12:43, Canon Canon EOS 5D Mark II, 25.0, 85.0mm, 0.008 sec, ISO 100

 

Jaroslaw Wejda