3
Opublikowany 20 grudnia 2012 autor Jaroslaw Wejda w Blogroll
 
 

Bezprzewodowe systemy alarmowe ‎Bezprzewodowe instalacje alarmowe są przeznaczone dla tych osób które chcą zabezpieczyć swoją posesję przed wtargnięciem na nią nieproszonych gości, a jednocześnie nie zgadzających się na kucie otworów w ścianach. Jak więc wygląda system bezprzewodowy i w jaki sposób działa?

Systemy bezprzewodowe stosowane są w przypadku już istniejących wykończonych budynków. Działają one na podobnej zasadzie jak telefony komórkowe czy sieć Wi-Fi gdyż korzystają również z przewodzenia sygnałów drogą radiową. Właśnie z tego powodu są podatniejsze na zakłócenia z zewnątrz od instalacji przewodowych. Urządzenia alarmowe powinniśmy montować na odpowiednio dużej wysokości – tak aby emitowany przez nie sygnał nie został zakłócany przez poruszanie się osób a także aby miały one możliwie jak najlepszy zasięg. Do ich zasilania najczęściej wykorzystywane są baterie jednak w droższych rozwiązaniach spotykane jest zasilanie solarne.

Jak więc działa taki system? Otóż urządzenie odbierając informację o wtargnięciu intruza wysyła ją od razu do centrali. Następnie uruchamiana jest syrena mająca za zadanie takowego intruza przepłoszyć. Jak drogie jest zastosowanie bezprzewodowych systemów alarmowych? Otóż cena samych urządzeń waha się od kilkuset do paru tysięcy złotych. Istnieje również możliwość zastosowania alarmów od korporacji świadczących usługi ochroniarskie – wówczas płacimy za ochronę na zasadzie abonamentu – opłaty są różne w zależności od wybranej przez nas firmy i zazwyczaj uiszczane są comiesięcznie.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=gx3Msnc50Ms?wmode=transparent]

 

Zródła: GrafikaGoogle

Playlista “Bezprzewodowe systemy alarmowe

 

Jaroslaw Wejda