3
Opublikowany 23 maja 2013 autor Monika Masiul w Wiedza budowlana
 
 

Budowa i remont domuDzisiejszy wpis będzie dotyczył budowy, rozbudowy, oraz remontu domu. Nie będziemy zajmować się tym od strony prawnej, lecz od strony czysto praktycznej.

Jak zabrać się za remont, czy za budowę, oraz kiedy najlepiej to rozpocząć?

Zacznijmy od początku.

Budowa domu, czy przeprowadzenie generalnego remontu wymaga od nas kilku rzeczy.

  • Po pierwsze to przemyślany plan działania.
  • Po drugie, odpowiednie środki finansowe,
  • a po trzecie to ludzie, którzy za nas remont przeprowadzą.

Jeżeli zależy nam na tym, by dom został dobrze przebudowany/rozbudowany, oraz by wszystko było zgodnie z planem i zgodnie z prawem, warto zacząć od burzy mózgów. Powinno wyglądać to tak, jak prawdziwa narada domowników. Należy podjąć odpowiednie decyzje i opracować sobie plan, co chciałoby się zmienić. Gdy taki plan będzie już gotowy, koniecznie należy poszukać odpowiedniej ekipy, która dla nas wykona remont.

I tu zaczynają się pierwsze schody. Chociaż ekip na rynku jest bardzo wiele, gdy przychodzi co do czego, nie ma kto wykonać nam remontu. Jedni przyjdą i powiedzą, że „za mało roboty”, inni zaś powiedzą, że „nie posiadają odpowiedniego sprzętu” i będą tłumaczyć się na wiele innych sposobów. Pozostaje też kwestia ceny. Im firma ma lepszą renomę, tym wyższa cena, oraz wyższe prawdopodobieństwo, że remont wykonany zostanie poprawnie i zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Wynajęcie profesjonalnej firmy budowlanej to gwarancja poprawnie wykonanego remontu, ale za to cena jest wysoka. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej przy budowie domu. Na rynku niewiele jest takich firm, które postawią nam dom od fundamentu po wykończenie pomieszczeń. Jeżeli taką firmę znajdziemy, usługa ta tania nie będzie. Pewne jednak jest to, że dom będzie postawiony solidnie i nic się z nim nie powinno przez długie lata wydarzyć. Dobrym źródłem do poszukiwania ekipy budowlanej jest internet, można znaleźć tu opinie o ogłaszających swoje oferty firmach, ekipach budowlanych w systemach oferujących darmowe ogłoszenia budowlane.

Aby rozpocząć budowę domu, trzeba mieć odpowiedni projekt, oraz pozwolenia. Na remont nie są one wymagane, pod warunkiem, że nie rozbudowujemy domu, oraz nie naruszamy w żaden sposób posiadłości sąsiada.

Zapraszam do obejrzenia zebranych w playlistę filmów które z pewnością wyjaśnią Wam wszystkie zagadki związane z budową domu.

Playlista “Budowa domu – od czego zacząć ?

 

Monika Masiul

 
Uwielbiam pisać, tworzyć dla Państwa teksty.. nie są one zwyczajne. Są unikatowe.. To moja pasja.. To moja misja..