Opublikowany 4 października 2015 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Ciekawe pomysły na wyeksponowanie fotografiiJuż dawno po wakacjach, czas więc wywołać najlepsze zdjęcia. Fotografie z wakacji, nawet z tych spędzanych w domu, ożywią wspomnienia i poprawią nastrój w najbardziej pochmurne dni. Jednak czasami trudno się zdecydować, w jaki sposób je wyeksponować. Gdy tradycyjne ramki już nam się znudziły, możemy poszukać innych pomysłów na atrakcyjne ozdobienie ścian zdjęciami małymi dużymi.

Klasyczne ramki w nieklasycznej formie

Oczywiście możemy zdecydować się na klasyczne ramki drewniane, które wystarczy zawiesić na ścianie za pomocą gwoździa. Warto jednak zainwestować w ramki różnorodne. Panująca obecnie moda pozwala na wieszanie obok siebie ramek w różnych kolorach, formatach i kształtach. Obok siebie mogą wisieć białe, niebieskie, czarne, w naturalnym kolorze drewna, duże, jak i zupełnie malutkie, w kształcie owalnym, prostokątne, w kształcie serca. Najlepiej wyglądają wtedy, gdy cała ściana jest nimi pokryta. Nie bójmy się więc tej różnorodności. Możemy także, zamiast tradycyjnych ramek użyć sztywnych podkładek z klamrą. Znajdziemy je w każdym sklepie papierniczym, najczęściej w formacie A4. Wystarczy takie podkładki przykleić do ściany za pomocą kleju błyskawicznego, najlepiej równo, w jednej linii i z zachowaniem odstępów i już można wpinać w klamrę zdjęcia.

Fotografie jak pranie na sznurze

Kolejnym, świetnym pomysłem może okazać się zwyczajny sznurek i klamerki jak do bielizny. Rozpięta, cienka linka, najlepiej z naturalnego materiału na całej ścianie, oraz dekoracyjne klamerki, które można kupić w sklepach papierniczych albo własnoręcznie ozdobić umożliwiają powieszenie różnorodnych zdjęć oraz ich zmianę, jeśli tylko mamy na to ochotę. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w przypadku fotografii, ale także w pokoju dziecięcym, jeśli maluchy chętnie rysują czy malują i chcą robić wystawy swoich prac. Linkę czy sznurek najlepiej rozciągnąć na niewielkich haczykach zamontowanych na wkręty lub po prostu użyć błyskawicznego kleju pokroju sprawdzonego Pattexa, wtedy przy zmianie aranżacji nie pozostaną żadne dziury w ścianie. Jeśli wolimy, by zdjęcia wisiały idealnie w linii prostej, możemy kupić także metalowe linki do zasłon. Wystarczy przymocować je solidnie do ściany za pomocą kołków lub kleju błyskawicznego, naciągnąć maksymalnie i już możemy wieszać zdjęcia. Linki takie dostępne są w różnych kolorach: srebrnym, złotym, białym.

Wykorzystaj kuchenne relingi

Nieco podobne, ale jeszcze bardziej efektowne rozwiązanie zapewnią relingi kuchenne. Reling, czyli metalowa szyna, na której za pomocą haczyków wieszać można przybory kuchenne, rękawice, ściereczki, łyżki drewniane czy patelnie wystarczy przemalować na dowolny kolor za pomocą farby w sprayu, zamocować je na ścianie klejem błyskawicznym lub wkrętami i za pomocą haczyków przywiesić zdjęcia. To rozwiązanie jest idealne do wnętrz nowoczesnych, nieco artystycznych, sprawdza się w salonie, jak i w pokoju nastolatka. Przy okazji możemy powiesić reling w korytarzu, wtedy będzie pełnił rolę wieszaka na klucze.

pomysł na zdjęcia na ścianach

To zaledwie kilka pomysłów, ale każdy godny przemyślenia i wykorzystania w dowolny sposób. A robienie “wystawki” z wakacyjnych zdjęć, to naprawdę przemiły sposób na spędzenie rodzinnie nudnej, ponurej niedzieli.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz