0
Opublikowany 31 sierpnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Dodatki łazienkowe i ich wpływ na wystrój wnętrzaOdpowiednio urządzona łazienka cieszy oko i sprawia, że chętnie się do niej wraca. Jest to miejsce, którego stylistyka powinna być wyważona, mało agresywna. Wpływ na to mogą mieć oprócz kafelek i armatury łazienkowej także różnego rodzaju dodatki łazienkowe. Czym należy kierować się przy ich wyborze?

Konsekwencja w zastosowaniu materiałów dodatków łazienkowych

Jeśli chodzi o takie pomieszczenie jak łazienka dodatki powinny być dopasowane do materiałów wykończeniowych. Gdy dominują w nich elementy chromowane, należy postawić także na dodatki wykonane z podobnych materiałów, z kolei w przypadku wykończenia w skandynawskim stylu z wykorzystaniem drewna, w dodatkach do łazienki powinna się znaleźć również jego domieszka.

Mowa jest tutaj np. o uchwytach na papier, szczotkach do ubikacji, mydelniczkach, dozownikach na mydło lub kubkach na szczoteczki do zębów.  Odpowiednie dopasowanie dodatków do stylistyki łazienki pod względem materiałowym sprawi, że będą się one doskonale prezentować.

Materiał, a walory użytkowe dodatków łazienkowych

Dodatki wykonane z elementów chromowanych doskonale się prezentują w łazience o każdym stylu, ale niezwykle trudno z drugiej strony jest utrzymać je w czystości. Przy wysokim połysku widać na nich wszelkie niedoskonałości w postaci zanieczyszczeń lub kropel wody. Wymagają więc one częstego czyszczenia i polerowania.

Jeśli chodzi o dodatki plastikowe, chociaż uważane są one za mało trwałe ze względu na podatność na uszkodzenia mechaniczne, niezwykle dobrze prezentują się one w łazienkach, w których dominuje biel, błękit lub granat, a także tam, gdzie pojawia się mleczne szkło.

Z kolei dodatki drewniane są łatwe w utrzymaniu ich czystości i stosunkowo trwałe, ale dopasowanie ich do konkretnej łazienki wymaga dokonania dokładnej analizy, która pozwoli stwierdzić czy będą się one w niej dobrze prezentowały.

Kolorystyka dodatków łazienkowych

Łazienki to pomieszczenia, które nie lubią dużych kontrastów, jeśli chodzi o zastosowane w nich kolory (poza popularną w ostatnich latach bielą i czernią). Jednolita kolorystyka elementów wykończeniowych i dodatków do łazienki zapewnia odpowiednią harmonię i pozwala na zrelaksowanie się w trakcie przebywania w łazience.

Dlatego gdy wykorzystane w ścianach, elementach armatury łazienkowej i w meblach łazienkowych kolory są do siebie podobne, o taką jednolitość należy zadbać także w przypadku dodatków do łazienki. Łazienka dodatki powinna posiadać stonowane. Połączenia w stylu różowy dywanik do czarnej armatury łazienkowej lub jasnozielony uchwyt na papier toaletowy do pomarańczowych kafelek mogą być ryzykowne.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz