Opublikowany 6 października 2015 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Jesteś alergikiem? Potrzebny ci materac do zadań specjalnych!


Myślisz o kupnie nowego materaca? Jesteś alergikiem i zastanawiasz się jaki typ byłby dla Ciebie najlepszy? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę zanim dokonasz właściwego zakupu.

Choć zwykle alergia jest bagatelizowania, nie da się ukryć, że jest niezwykle przykrą i uciążliwą chorobą. W zależności od skali uczulenia, skutki kontaktu z danym alergenem mogą być bardzo różne. Od zwykłego zaczerwienienia skóry, aż po nieprzyjemne skutki szoku anafilaktycznego. W przypadku materacy, należy szczególnie uważać na roztocza i osadzający się, gdzie tylko się da, kurz.

Dostępne na rynku materace charakteryzują się różnymi właściwościami, jak również materiałem wykorzystanym do ich produkcji. Osobom cierpiącym na alergię odradza się materacy wykonanych ze składników naturalnych, takich jak: końskie włosie bądź wełna. Dlaczego? Ponieważ struktura materiału nie odpycha kurzu. Wręcz przeciwnie, składniki naturalne bardzo dobrze kurz przyciągają. Co ciekawe, jest od tego pewien wyjątek. Jest nim bawełna.

Jaki typ materaca wybrać? Niestety, materace rehabilitacyjne lub przeciwalergiczne są stosunkowo drogie. Zazwyczaj do ich produkcji wykorzystuje się piankę wysokoelastyczną bądź termoelastyczną. Ich konstrukcja sprawia, że osoba leżąca odczuwa duży komfort, a znaczna liczba punktów wsparcia zapewnia kręgosłupowi odpoczynek od codziennego dnia pracy. Wiele modeli jest wyposażonych w dodatkowe wypustki, pozwalające odprowadzić magazynującą się przez noc wodę. Element ten wpływa pozytywnie także na cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. W ten sposób ryzyko powstania mikroorganizmów znacznie maleje.

Wybierając materac dla alergika nie sposób zapomnieć o odpowiednim pokrowcu. Dobry jakościowo materac powinien mieć dołączony do zestawu pokrowiec, najlepiej jeżeli jest całkowicie zdejmowalny. Wtedy bez problemu można go uprać bądź wyczyścić, pozbywając się tym samym szkodliwych mikroorganizmów. Oczywiście każdy producent podaje optymalną temperaturę w jakiej należy prać dany pokrowiec, jednak zazwyczaj jest to 60 stopni Celsjusza.

Zatem niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na materac termoelastyczny bądź wysokoelastyczny, mamy pewność, że dokonaliśmy dobrego zakupu, a kolejne dni walki z kurzem i roztoczami w końcu staną się łatwiejsze.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz